Πέμπτη 15 Νοέμβρη 2007
Σελίδα 29
ΠΑΟ
Καλά μαντάτα

Τρία ήταν τα καλά μαντάτα που ήρθαν από το φιλικό του Παναθηναϊκού με τον Αγιο Δημήτριο το μεσημέρι της Τετάρτης στις εγκαταστάσεις της Παιανίας. Πρώτο και καλύτερο η επιστροφή του Εκι Γκονζάλες, ο οποίος αγωνίστηκε σε ολόκληρο το ενενηντάλεπτο. Από κει και πέρα για 70 λεπτά συμμετείχε ο Σωτήρης Νίνης, που σκόραρε κιόλας ενώ είχαμε και την επανεμφάνιση του Θανάση Τσίγκα. Στον αγωνιστικό τομέα, το ματς ήρθε ισόπαλο 2 - 2. Οι «πράσινοι» προηγήθηκαν με τον Νίνη στο πρώτο ημίχρονο, ενώ ο Αγιος Δημήτριος ισοφάρισε σε 1 - 1 στο δεύτερο μέρος, το προβάδισμα έδωσε εκ νέου ο Παπαδόπουλος για τον Παναθηναϊκό, αλλά η «Μπάρτσα» κατάφερε να ισοφαρίσει λίγο πριν από το τέλος του αγώνα.

Στο μεταξύ, ο τεχνικός ηγέτης του τριφυλλιού Ζοζέ Πεσέιρο δήλωσε πως η διακοπή του πρωταθλήματος θα εξυπηρετήσει την ομάδα, αφού θα επιστρέψουν στη δράση οι τραυματίες Γκονζάλες, Νίνης και Τσίγκας.