Τετάρτη 23 Γενάρη 2008
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ανανέωσε ο Τζόρτζεβιτς

Λένε ότι ο νέος είναι ωραίος, αλλά ο παλαιός είναι αλλιώς. Στις περισσότερες περιπτώσεις ισχύει, όμως πάντα υπάρχουν και οι εξαιρέσεις. Ο Πρέντραγκ Τζόρτζεβιτς ανανέωσε για έναν ακόμα χρόνο το συμβόλαιό του με τον Ολυμπιακό, ωστόσο η μέρα ανήκει σε έναν νέο... Ο Φερνάντο Μπελούσι ανάγκασε περίπου 1.500 οπαδούς και τον Σωκράτη Κόκκαλη να βρεθούν στο Ρέντη χτες για να παρακολουθήσουν το φιλικό με τον Ηλυσιακό. Ο Αργεντινός μέσος στο ανεπίσημο ντεμπούτο του είχε θετική παρουσία στο χώρο του κέντρου, αλλά έδειξε ανέτοιμος και χωρίς σταθερότητα στα 90 λεπτά που αγωνίστηκε. Οι ερυθρόλευκοι κέρδισαν 2-1 τον αντίπαλό τους, με τον Ντάρκο Κοβάσεβιτς να σκοράρει στο τελευταίο λεπτό. Ο Ηλυσιακός προηγήθηκε στο 2΄ με τον Σεμπάστιαν και ο Ολυμπιακός ισοφάρισε δυο λεπτά αργότερα με τον Μήτρογλου.

Σε γενικές γραμμές, όμως, ο Αργεντίνος έδειξε να μην πατά καλά στα πόδια του, αλλά το κυριότερο να μην μπορεί να συνεργαστεί με τους συμπαίκτες του. Αυτό, πάντως, είναι πάρα πολύ φυσιολογικό, αφού στην ομάδα δε βρίσκεται καλά καλά ούτε ένα μήνα. Στα θετικά για τους ερυθρόλευκους η επανεμφάνιση του Λεντέσμα.