Πέμπτη 21 Δεκέμβρη 2000
«Ερυθρόλευκη» επικράτηση

Κατάφερε και κράτησε την ελπίδα ζωντανή ο Ολυμπιακός, καθώς χτες έκανε το... καθήκον του στην 3η αγωνιστική του Τσάμπιονς Λιγκ ανδρών και πήρε την πολύτιμη νίκη στη Γλυφάδα επί της ολλανδικής Νιουβεργέιν χωρίς απώλεια σετ. Ο αγώνας, ο οποίος ολοκληρώθηκε με 3-0 (25-23, 25-18, 25-18) υπέρ των γηπεδούχων, ήταν ο τελευταίος για το 2000 των «ερυθρολεύκων» στο θεσμό.

Σήμερα, ο Φιλαθλητικός τα παίζει όλα για όλα στην Πολωνία, προκειμένου να πάρει την τρίτη θέση στον όμιλό του, ώστε την επόμενη αγωνιστική περίοδο η χώρα μας να εκπροσωπηθεί στο Τσάμπιονς Λίγο γυναικών με δύο ομάδες. Η ομάδα του Ηλία Ιεροκλή θα αντιμετωπίσει την πολωνική Νάφτα Πίλα για την 3η αγωνιστική του τετάρτου ομίλου και μοναδικός στόχος της είναι να αποσπάσει τους πολύτιμους βαθμούς της νίκης.