Πέμπτη 12 Γενάρη 2012
Σελίδα 25

Στο «κόλπο» της πρόκρισης στη 12άδα του Τσάμπιονς Λιγκ των ανδρών παραμένει ο Ηρακλής μετά τη χτεσινή νίκη του επί της ΤΣΣΚΑ Σόφιας με 3-1 σετ και σε συνδυασμό με την ήττα της Νόλικο από την Αρκάς.

• Δεν τα κατάφερε η Λαμία στον πρώτο αγώνα της για την προημιτελική φάση του CEV Cup αφού ηττήθηκε με 3-0 στο Βέλγιο από τη Ροζελάντε και έχει δύσκολο έργο στη ρεβάνς. Αντίθετα, για την ίδια διοργάνωση ο Ολυμπιακός έκανε το πρώτο βήμα απέναντι στην Τάμπερε, την οποία νίκησε στο Ρέντη με 3-0.
  • Το πρώτο βήμα για την πρόκριση στους 16 του CEV Cup των γυναικών έκανε χτες η ΑΕΚ, που επικράτησε στο κλειστό του Ιωνικού Ν.Φ. της Ξαμάξ με 3-1 σετ και πήρε προβάδισμα στα προγνωστικά ενόψει της ρεβάνς στην Ελβετία.