07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ο Καραγκιόζης γιατρός»
08.15 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Η πριγκίπισσα βάτραχος»
09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.20 Η ΦΥΣΗ Ξένη σειρά (2ο)
16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
17.30 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ (Ε) Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου. Με την Ευδοκία Πατσιλινάκου
18.20 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ (Ε) Επιμέλεια - παρουσίαση: Πάρης Μήτσου
20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.20 ΚΛΑΣΙΚΕΣ ΑΡΜΟΝΙΕΣ «Μαγικό καμπούρικο αλογάκι» (μέρος 1ο)
22.30 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ
23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
06.00 ΜΑΡΘΑ ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑ
07.00 ΙΧΝΗΛΑΤΩΝΤΑΣ (Ε)
08.00 ΑΡΧΕΙΑΚΗ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ
10.30 ΜΟΥΣΙΚΑ ΣΥΝΟΛΑ ΤΗΣ ΕΡΤ (Ε)
12.15 ΚΙΒΩΤΟΣ.GR (Ε) «Φυσική δόμηση»
13.00 ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΤΗΣ ΓΗΣ (Ε)
15.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Παιχνίδια πολέμου»
17.00 ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (Ε)
20.00 STAFF BENDA BILILI: ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ (Ε)
21.30 ΠΑΡΑΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2012 Τελετή λήξης
00.30 ΓΚΟΡΑΝ ΜΠΡΕΓΚΟΒΙΤΣ: «ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ ΜΙΑΣ ΘΛΙΜΜΕΝΗΣ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑΣ» (Ε) Μουσικό πρόγραμμα
07.00 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ Ενημερωτική εκπομπή
10.00 ΥΓΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)
11.00 Η ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ
12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
12.30 ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΞΕΝΟΣ «Ο μεγάλος διωγμός (Ανατολική Ευρώπη 1945 - 1949)»
13.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τσίτα Γκερλς 3: Ενας κόσμος»
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.00 ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ (Ε) «Ιμβρος» (Α' μέρος)
17.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (Ε) «Σαπφώ Νοταρά»
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
18.15 ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ ΣΤΟ ΠΗΛΙΟ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΤΩΝ ΚΕΝΤΑΥΡΩΝ (Ε)
19.00 103,7 ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΙ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ (Ε) «Σταύρος Λάντσιας»
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
22.00 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μοιραίο πάθος»
07.00 ΤΑΡΑΓΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ
07.30 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ
10.30 Η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΣΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ
12.30 ΙΣΤΟΡΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Θεσσαλονίκη, η Ανατολική Πύλη της Ευρώπης»
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 ΜΗΤΕΡΑ ΓΗ
14.30 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ (Ε)
15.00 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ (Ε) «Πλαταριά Θεσπρωτίας»
17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
17.05 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ (Συνέχεια)
18.00 BALKAN EXPRESS (Ε)
19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μην ερωτεύεσαι το Σάββατο»
21.00 Ο ΠΟΛΙΤΕΥΤΗΣ, ΜΟΥΣΙΚΟΠΟΛΙΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ
22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αμλετ»
00.30 ΖΗΣΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ... (Ε) «Χαλκιδική»
01.30 ΕΤΣΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ (Ε)
02.00 BALKAN EXPRESS (Ε)
03.00 ΜΗΤΕΡΑ ΓΗ (Ε)
04.00 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ (Ε)
06.00 ΛΟΛΑ (Ε)
07.00 ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΨΕΜΑ (Ε)
08.00 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)
09.00 UGLY BETTY
10.00 ARMY WIVES
11.00 DESPERATE HOUSEWIVES
12.00 PRIVATE PRACTICE Ιατρική σειρά
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο απίθανος κόσμος του Γουέην»
15.30 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε)
16.50 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)
17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε) Κωμική σειρά
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.50 ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Star Trek» Α' τηλεοπτική προβολή
23.50 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΗΣ ΣΥΜΦΟΡΑΣ (Ε)
01.10 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ Τηλεπαιχνίδι
03.10 ΜΑΥΡΟΣ ΩΚΕΑΝΟΣ (Ε)
04.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
04.45 MOBILE FUN
05.20 ΑΔΕΛΦΕΣ ΨΥΧΕΣ (Ε)
06.00 ΤΟ ΑΓΙΑΖΙ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ (Ε)
08.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)
10.00 EVERYBODY LOVES RAYMOND Κωμική σειρά
11.00 MACGYVER Σειρά περιπέτειας
12.50 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)
13.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.00 ΦΟΡΜΟΥΛΑ 1 ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ ΙΤΑΛΙΑΣ Απευθείας μετάδοση
17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ
17.10 FRASIER Σειρά
18.10 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΥΙΝΣ
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 KITCHEN NIGHTMARES USA Εκπομπή μαγειρικής
21.00 CHART SHOW - YOUR COUNTDOWN (Ε) Μουσική εκπομπή
23.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Good girl, bad girl»
01.45 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)
03.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Good girl, bad girl»
05.30 PATRAS ALLEZ-RETOUR (Ε)
06.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)
07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ
10.00 Η ΑΠΛΗ ΜΕΘΟΔΟΣ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ (Ε)
11.00 BIG BANG (Ε)
12.00 MONEY DROP (Ε)
13.20 ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Evolution»
16.35 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.50 ΜΑΖΙ ΣΟΥ (Ε)
18.00 ΜΕ ΛΕΝΕ ΒΑΓΓΕΛΗ (Ε)
19.00 ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΟΥ (Ε)
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «The International»
23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μέρα της κρίσης»
00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)
04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)
06.00 ΣΙΓΑ ΤΟΝ ΠΟΛΥΕΛΑΙΟ (Ε)
06.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Taz-mania» «Magi-nation», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Peppa, Το γουρουνάκι», «Polly pocket», «Lazy town», «Οι περιπέτειες του Μαξ», «Jewelpet», «Teens days», «Μπομπ, ο Σφουγγαράκης», «Gormiti-Neorganic», «Generator Rex», «Γούντι, ο τρυποκάρυδος»
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καζαάμ»
15.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ
16.50 Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ ΤΟΥ ΜΠΕΛ ΕΡ Σειρά
17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ
17.50 SMALL VILLE Νεανική σειρά
19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πρώτη φορά νονός»
22.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Death proof»
01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πέρα από τον Πικάσο»
03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ανταρκτική ώρα μηδέν»