Παρασκευή 2 Νοέμβρη 2012
Σελίδα 29
ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ
Ολοκληρώθηκε η Β' φάση

Ολοκληρώθηκε χτες η δεύτερη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. Ο Φωστήρας προκρίθηκε στα πέναλτι 5-4 των Χανίων, αφού ο κανονικός αγώνας και η παράταση ήρθαν ισόπαλοι 0-0. Τώρα ο «φονέας των γιγάντων» θα αντιμετωπίσει στη φάση των 32, σε διπλούς πλέον αγώνες, τον Πανιώνιο. Στην άλλη αναμέτρηση η Καβάλα αντιμετώπισε το Αίγιο το οποίο νίκησε με 2-0 και στην επόμενη φάση θα αντιμετωπίσει την ΑΕΚ.

• Στα ματς της Τετάρτης ο Ολυμπιακός Βόλου επιβλήθηκε στα πέναλτι της Καλλονής με 5-3, αφού ο κανονικός αγώνας έληξε 1-1, όπως και η παράταση. Η ομάδα της Μαγνησίας θα βρει στην τρίτη φάση του θεσμού (οι αγώνες πλέον είναι διπλοί) αντίπαλο την Παναχαϊκή.
  • Ο Τύρναβος πέτυχε εύκολη εκτός έδρας νίκη στο Σιδηρόκαστρο επί του Εθνικού με 4-1 και θα αντιμετωπίσει την Κέρκυρα, ενώ ο Θρασύβουλος που επικράτησε 1-0 του Βύζα θα βρει στο δρόμο του τη Βέροια.