Παρασκευή 14 Φλεβάρη 2014
ΒΟΛΕΪ
Στα προημιτελικά με ... περίπατο

Παίρνοντας μια άτυπη ρεβάνς για την ήττα του στο πρωτάθλημα στο ίδιο γήπεδο, ο Ολυμπιακός επικράτησε χθες εκτός έδρας των Βριλλησίων με 3-0 σετ στο παιχνίδι που έκλεισε την αυλαία της φάσης των 16 για το Κύπελλο γυναικών. Οι «ερυθρόλευκες» βρέθηκαν σε πολύ καλή ημέρα και έφθασαν εύκολα στον τελικό τους στόχο χωρίς ιδιαίτερη αντίσταση απ' τις γηπεδούχες. Τα σετ: 25-15, 25-14, 25-19. Η κλήρωση της προημιτελικής φάσης θα γίνει σήμερα το μεσημέρι απ' την ΕΟΠΕ ενώ υπενθυμίζεται πως εκτός του Ολυμπιακού έχουν προκριθεί ακόμα και: ΑΕΚ, Παναθηναϊκός, Ηρακλής, Πανναξιακός, Ηρακλή Κηφισιάς, ΟΠΕΡ και Ανατόλια.

• Με τον αγώνα της Κηφισιάς κόντρα στον Αρη (19.30 ΝS3) ανοίγει σήμερα η αυλαία της 15ης αγωνιστικής στην Α1 ανδρών όπου οι γηπεδούχοι θέλουν να παραμείνουν εντός πρώτης τριάδας της βαθμολογίας και τους φιλοξενούμενους να επιδιώκουν το κάτι παραπάνω απ' την 6η θέση στην οποία βρίσκονται.