Από σήμερα μέχρι και το Σάββατο το βράδυ η γιορτή της νεολαίας στα Ιλίσια
Το Σάββατο 16 Σεπτέμβρη στις 9.15 μ.μ., θα μιλήσει η Αλέκα Παπαρήγα, ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ. Την ίδια μέρα, στις 9 μ.μ., θα μιλήσει ο Γραμματέας του ΚΣ της ΚΝΕ, Θέμης Γκιώνης.
Οι επερχόμενες Δημοτικές και Νομαρχιακές εκλογές, οι διεθνείς εξελίξεις και οι ιμπεριαλιστικές επεμβάσεις, τα διδάγματα από την τιμημένη ιστορία του ΚΚΕ, οι εξελίξεις στο χώρο της παιδείας, τα προβλήματα των νέων εργαζομένων, των νέων καλλιτεχνών, των νέων γυναικών κ.ά. μπαίνουν στο επίκεντρο του προβληματισμού των εκδηλώσεων.
Η Πανεπιστημιούπολη έχει βάλει τα καλά της, τα ραντεβού έχουν κλειστεί, από σήμερα και για τέσσερις μέρες όλοι οι δρόμοι οδηγούν στο Φεστιβάλ!