Γιατρός ΕΣΥ, πρόεδρος της Ενωσης Γιατρών Νοσοκομείου - Κέντρων Υγείας Τρικάλων, υποψήφιος περιφερειακός σύμβουλος Τρικάλων
Στις 7 του Νοέμβρη δίνεται η ευκαιρία να εκφραστεί μαζικά με την ψήφο μας, όχι μόνον η αντίθεση στις επιταγές της τρόικας και του Μνημονίου, αλλά και η πεποίθηση ότι μπορεί να δημιουργηθεί ένα πλατύ μέτωπο στην ελληνική κοινωνία που θα οδηγήσει οριστικά στην αλλαγή συσχετισμού των δυνάμεων υπέρ αυτών που υφίστανται καθημερινά τα δεινά της ταξικής εκμετάλλευσης.
Δηλώνοντας λοιπόν παρών σε αυτήν την προσπάθεια, συμμετέχω ως συνεργαζόμενος υποψήφιος στο ψηφοδέλτιο της «Λαϊκής Συσπείρωσης» για την Περιφέρεια της Θεσσαλίας, ελπίζοντας αυτό να αποτελέσει την αφετηρία ώστε ευρύτερες δυνάμεις που τάσσονται στο πλευρό της εργατικής τάξης να ακολουθήσουν τον ίδιο δρόμο.