Συνεχίζουν σήμερα με νέα κινητοποίηση
Από τη χτεσινή κινητοποίηση |
Τη στάση εργασίας κήρυξε στη «HOL» από τις 8 π.μ. έως τις 12 μ. το Συνδικάτο Εργατοϋπαλλήλων Τηλεπικοινωνιών Πληροφορικής Ν. Αττικής (ΣΕΤΗΠ) και από τις 12 έως τις 5 μ.μ. το επιχειρησιακό σωματείο της «ΙΝΤΡΑΚΟΜ». Στο πλευρό των εργαζομένων βρέθηκαν από το πρωί εκπρόσωποι και μέλη του ΣΕΤΗΠ καθώς και εκπρόσωποι από το νεοσύστατο επιχειρησιακό σωματείο εργαζομένων στη «Forthnet - Netmed».
Με ανακοίνωσή της η Επιτροπή Αγώνα Εργαζομένων στη HOL χαιρετίζει τη σημερινή στάση των εργαζομένων στην κινητοποίηση και καταγγέλλει τις προσπάθειες της εργοδοσίας να τρομοκρατήσει τους εργαζόμενους. Η Επιτροπή Αγώνα καλεί τους εργαζόμενους να συμμετέχουν μαζικά - αποφασιστικά στην κινητοποίηση και μαζί να καθορίσουν τα παραπέρα αγωνιστικά τους βήματα.