ΣΕΛ. 20
Μαζική, γεμάτη παλμό και αποφασιστικότητα η συγκέντρωση που διοργάνωσαν το απόγευμα του Σαββάτου στη Θεσσαλονίκη το ΠΑΜΕ, η Συντονιστική των ΕΒΕ και η ΠΑΣΥ. Δεν υπολογίζουμε θυσίες, θα αντισταθούμε με κάθε μορφή πάλης
Με τη μεγάλη συναυλία χτες στη Ρωμαϊκή Αγορά, στην οποία παραβρέθηκαν ο Πρόεδρος της Ελληνικής Δημοκρατίας, ο Πρόεδρος της Κυπριακής Δημοκρατίας, ο υπουργός Πολιτισμού, πρέσβεις άλλων χωρών, εκπρόσωποι της Βουλής, της Αυτοδιοίκησης, κοινωνικών φορέων και πλήθος κόσμου, τίμησε η ΚΕ του ΚΚΕ τον Μάνο Χατζιδάκι. Το ΚΚΕ πάντοτε στήριζε καλλιτέχνες που αντανακλούσαν στο έργο τους τα προβλήματα και τα όνειρα του λαού. Τη συναυλία τη χρωστούσαμε στον Μάνο Χατζιδάκι. Η απόφαση να πραγματοποιηθεί είναι παλιά, σε συνεννόηση μαζί του. Εκκρεμούσε η υλοποίησή της και έχει τη θέση της στο γιορτασμό των 90 χρόνων της Iστορίας μας.