ΣΕΛ. 27
Κάλεσμα σε μισθωτούς, αγρότες, μικροεπαγγελματίες να εγκαταλείψουν τα κόμματα του ευρωμονόδρομου, ΝΔ, ΠΑΣΟΚ και συνεταίρους τους, ενισχύοντας το ΚΚΕ, που εγγυάται τη μόνη πραγματική λαϊκή οικονομική και πολιτική διέξοδο
Στον φιλόξενο Πολιτιστικό Πολυχώρο του Δήμου Νίκαιας, «Μάνος Λοΐζος», έγιναν τα εγκαίνια της έκθεσης φωτογραφίας και αρχειακού υλικού της ΚΕ του ΚΚΕ. Μια σεμνή εκδήλωση προς τιμήν των 90 χρόνων του Κόμματος. Σε ένα χώρο φροντισμένο και προσεγμένο, στον οποίο αναδεικνύονται σπουδαίες πλευρές της Ιστορίας του Κόμματος και της ΚΝΕ, που έχουν γραφτεί με το αίμα χιλιάδων εργατών, χιλιάδων κομμουνιστών και δείχνουν το δρόμο της πάλης για την κοινωνία χωρίς εκμετάλλευση.
Με αιχμή τα ΒΑΕ και την Κοινωνική Ασφάλιση την Τρίτη, στις 6 μ.μ., στο θέατρο «Ακάδημος». Αναγκαία η συμμετοχή όλων των συνδικαλιστών και αγωνιστών.