***
Λαλιώτη: Δε σε φάγανε οι πολλές διαδηλώσεις! Αυτές ήταν κόλπα! Αλλο σε έφαγε! Η όποια διαχειριστική λαΐκούρα έχει απομείνει στο ΠΑΣΟΚ, πρέπει να ξυστεί, για να μείνει ακέραιος ο ...εκσυγχρονισμός!.. Στο 100%...
***
Ετσι εξηγείται το πράγμα, αν και εσύ είσαι ...εκσυγχρονιστής!
***
Και κατά της Δεξιάς είναι ο κύριος Χρυσοχοΐδης! Μωρέ μπράβο! Μη αναμενόμενο...
***
Ο Μίλερ θα είναι γραμματέας του ΠΑΣΟΚ, όντας γραμματέας ο Χρυσοχοΐδης; Το είπε ο κ. Δημητρίου (ΣΤΑΡ) που, ως γνωστόν, έχει τις πληροφορίες του, όπως λέει ο ίδιος...
***
Κουκουλόπουλος! Εκλέχτηκε στο ΕΓ του ΠΑΣΟΚ! Με ποια αρμοδιότητα; Ενας κακεντρεχής απάντησε: Του πανελλαδικού ρουσφετιού, μέσω ΚΕΔΚΕ, ενόψει εκλογών! Λίγο είναι;
***
Και ο Φελώνης είναι στην ΚΕ του ΠΑΣΟΚ; Κάπου τον πήρε το μάτι μας (στις ΤV)! Αξιος! Σε άξιο όργανο...
***
Θα πείτε, εδώ μας κυβερνάνε άλλοι και άλλοι, ο Φελώνης μας μάρανε; Ορθόν...
***
Οι συνδικαλιστές δε ζητάνε μεγάλες αυξήσεις, είπε ο διοικητής της Τράπεζας της Ελλάδας (ΜΕΓΚΑ)! Ωραίοι! Ποιοι συνδικαλιστές; Οι τύπου Φελώνη, Μανώλη, Καλύβη, Κουσελά! Ολοι αυτοί που θέλουν (;) αναδιανομή (έτσι τη λένε) του εισοδήματος δίκαια!..
***
Τι θα γίνει μ' αυτήν την «ευρωπαϊκή οικογένεια»; Ακου οικογένεια! Το έλεγε ο Σγουρίδης (ΠΑΣΟΚ) έκθαμβος... Οικογένεια...
***
Λύστε γρήγορα το Παλαιστινιακό, γιατί μπορεί να αγριέψει ο Μπιν, ο οποίος νοιάζεται για το Παλαιστινιακό εδώ και ενάμιση χρόνο, αν και αυτό υπάρχει 55 χρόνια!!!
Πράσινους (Στρασβούργο): Πλάκα έχετε, λόγω δυναμικής αντίδρασης και συνθήματος! Ειδικά το σύνθημά σας, ανατρεπτικότατο: «Ολοι είμαστε ίσοι ενώπιον του νόμου»! Πώς το διαπιστώσατε;
***
Επιτέλους! Η οδοντίατρος εμφανίστηκε! Στις TV! Γιατί; Γιατί η διαχειρίστρια της πολυκατοικίας την κλείδωσε στην αποθήκη! Επιτέλους...
***
Ρε παιδιά, με τη δίκη της «17 Ν» τι γίνεται;
***
Μητροπολίτη Πειραιώς: Κι εμείς που νομίζαμε ότι σε είδαμε στα κανάλια να εξαίρεις την προσφορά στον αθλητισμό της κ. Α. Βαρδινογιάννη του Συλλόγου «Καλλιπάτειρα»! Η τηλεοπτική εικόνα σου θα φταίει, αφού, όπως λέει το ιδιαίτερο γραφείο σου, όλα αυτά μάλλον ήταν ένα όνειρο... `Η όραμα!
***
Ο καύσωνας βαράει - αν δεν προσέχει - κατακούτελα! Γι' αυτό, αγαπητοί τηλέπαθοι, προσοχή! Αν και από αύριο, λένε, θα δροσίσει...