07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Τρελή παρέα» κλασικά κινούμενα σχέδια
09.00 H ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Art & ilusion magic festival 2006
16.30 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
17.30 ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ Παραδοσιακή μουσική και τραγούδια, με τον Παντελή Σούλη
18.30 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΝΩΣΗΣ (Ε) Η Αννεκε Ιωαννάτου συνομιλεί με τον Βασίλη Οψιμο, συντονιστή Γραμματείας του ΚΜΕ, για το βιβλίο «Αντι-Ντίρινγκ»
19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
20.30 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Η Αννα Μπαλλή συνομιλεί με τον Φρανσουά Λουμούμπα, πρόεδρο του Εθνικού Κογκολέζικου Κινήματος - Λουμούμπα και γιο του δολοφονημένου πρωθυπουργού της Λαϊκής Δημοκρατίας του Κογκό το 1960, καθώς τη σύζυγό του γιατρό Σάφι Λουμούμπα
21.30 ΛΑΪΚΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΗ Θα μεταδοθεί η θεατρική παράσταση «LA MAMMA»
23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
24.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
08.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ, NEOYΣ ΚΑΙ ΕΝΗΛΙΚΕΣ...
10.00 ΓΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ
10.30 MEDITERRANEO
11.00 ΑΠΟ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ (Ε) «Λεβίδι»
11.30 ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ - Γράμματα από τη Μακεδονία (Μέρος Β') (Ε)
12.00 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ
13.00 Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ (Ε) «Εκθεση: Διαδρομές»
14.00 ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΑΛΗΠΤΗ (Ε) Ντοκιμαντέρ
15.00 ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΜΟΝΟΜΑΧΙΕΣ
16.00 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ (Ε)
17.00 ΠΡΩΤΟΣ ΜΕΤΑΞΥ ΙΣΩΝ
19.00 ΣΚΟΝΙΣΜΕΝΑ ΣΥΝΝΕΦΑ Σειρά
20.00 ΠΟΛΕΜΩΝΤΑΣ ΤΗ ΦΩΤΙΑ ΜΕ ΤΗ ΦΩΤΙΑ Ντοκιμαντέρ
21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ
21.05 EUROVISION JUNIOR 2008 Η τελική επιλογή του ελληνικού τραγουδιού
23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
24.00 ΝΕΟ ΣΙΝΕΜΑ ΑΠ' ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ (ΙΡΑΚ - ΚΟΥΡΔΙΣΤΑΝ) «Χιλιόμετρο 0»
05.50 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ
DISNEY FESTIVAL
10.00 DARKWING DUCK
10.30 ΤΣΙΠ ΚΑΙ ΝΤΕΪΛ - ΟΙ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΕΣ
11.00 Ο ΜΙΚΙ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ
11.30 ΗΡΑΚΛΗΣ
12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
DISNEY FESTIVAL
12.30 ΤΣΙΠ ΚΑΙ ΝΤΕΪΛ - ΟΙ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΕΣ
13.00 Ο ΜΙΚΙ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ
13.30 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ DISNEY «Το γουρουνάκι και η μεγάλη παρέα του Γουίνι»
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
ΣΙΝΕΜΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ
16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στη χώρα των παιχνιδιών»
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο εμίρης και ο κακομοίρης»
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
ΘΕΡΙΝΟ ΣΙΝΕΜΑ
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σχέδιο πτήσης» Α' τηλεοπτική μετάδοση
24.00 ΣΤΑ ΑΚΡΑ (Ε) «Δημήτρης Μυταράς»
- Στις 24.00 θα μεταδοθεί ΜΟΝΟΛΕΠΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
07.00 ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ «Σιωπηλή επιδημία»
07.20 ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΗ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΣΤΗ ΔΥΤΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
07.45 MOTO GP - ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ ΙΑΠΩΝΙΑ (Απευθείας μετάδοση)
09.00 ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΗΝ ΑΡΚΤΙΚΗ «Μεγάλες περιπέτειες»
10.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ
12.00 ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟΥ ΩΚΕΑΝΟΥ - ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ ΣΤΑ ΑΚΡΑ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ (Ε)
15.00 ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ ΑΓΩΝΑ Β' ΕΘΝΙΚΗΣ «Εθνικός - Διαγόρας»
17.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Απόδραση από το σκοτάδι»
19.00 ΤΟ ΤΣΙΡΚΟ ΜΟΣΧΑΣ
20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο άνθρωπος για όλες τις δουλειές»
22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
23.00 ΧΡΥΣΗ ΟΘΟΝΗ - ΑΦΙΕΡΩΜΑ: ΟΨΕΙΣ ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ: «Πολίτης Ρουθ»
00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο αχτύπητος Κόκκινος»
- Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
06.00 ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ (Ε)
07.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)
08.00 ΛΙΦΤΙΝΓΚ (Ε)
09.45 ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
13.45 ΣΟΥΠΕΡ ΣΑΒΒΑΤΟ
14.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στην τρέλα του γραφείου»
16.30 EXTREME MAKEOVER - HOME EDITION (2ος κύκλος)
17.20 THE SIMPLE LIFE
17.50 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο θησαυρός του μακαρίτη»
20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
21.00 ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΕΡΓΟ «Τα λαμόγια»
00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ελεύθερη πτώση»
02.50 ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ (Ε)
03.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
04.50 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ
05.20 MOBILE FUN
05.30 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)
05.50 STUDIO ALPHA
10.00 ΜΕΣ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ
13.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κυρά μας η μαμή»
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.30 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ
16.15 FORMULA 1 Γκραν Πρι Σιγκαπούρη (Δοκιμαστικά)
18.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
19.00 SUPER LEAGUE «Πανσερραϊκός - Λάρισα»
21.00 FATUS OLUS (Ε)
22.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια τρελή... τρελή... σαραντάρα»
24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το άγγιγμα του δολοφόνου»
01.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)
02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το αδιέξοδο»
04.45 ΑΚΡΟΒΑΤΩΝΤΑΣ (Ε)
06.00 ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ
07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ
10.00 MOMMY - ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ
10.10 ΛΑΤΡΕΜΕΝΟΙ ΜΟΥ ΓΕΙΤΟΝΕΣ (Ε)
11.10 ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΜΑΖΙ (Ε)
12.10 50-50 (Ε)
13.10 ΜΕ ΔΥΟ ΜΑΜΑΔΕΣ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κάθε φορά, πρώτη φορά»
16.50 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)
19.15 50-50 (Ε)
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.15 SINGLES 3 (Ε)
02.00 WORLD POKER TOUR (E)
03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μανία εκδίκησης»
05.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
07.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πιάστε το κορίτσι»
15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ
16.45 GOSSIP GIRL Σειρά
17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.45 ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ Ξένη Σειρά
18.45 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ
19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πιάσε με αν μπορείς»
24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το ανθρώπινο στίγμα»
02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το γεράκι» Α' τηλεοπτική προβολή
04.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δυο καθάρματα στην ίδια πόλη»
12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά
14.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
14.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ
14.30 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
15.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
15.20 ΓΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ Αγροτική εκπομπή
16.00 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ
16.55 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
17.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ
19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
19.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
21.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ
00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
02.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ