07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ο Καραγκιόζης γραμματικός»
07.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Το μυστηριώδες νησί Κονγκ: Η επιστροφή»
09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.20 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ρωσικά μουσεία
16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
17.30 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ (Ε) Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου. Με την Ευδοκία Πατσιλινάκου. Θέμα: Συνταγές της παρέας
18.30 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Ενα ταξίδι στο πολύμορφο και πολύτροπο ανθρώπινο τοπίο της παραδοσιακής μουσικής και της λαϊκής παράδοσης, με συνταξιδιώτη τον Αλέξανδρο Λαμπρίδη
19.30 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Τσε, οι έρωτες, η πολιτική, ο επαναστάτης»
20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.20 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Θα μεταδοθεί η θεατρική παράσταση «Ερωτόκριτος και η χαμένη αρετή της Αρετούσας»
23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
08.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
10.00 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΚΑΤΑΣΤΡΩΜΑΤΟΣ (Ε)
10.30 ΜΕDΙΤΕRRΑΝΕΟ (Ε)
11.00 ΕΛΛΑΔΑ: ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΦΥΣΙΚΟΙ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΙ
11.30 ΤΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ (Ε) «Κατάδυση στην Ιστορία»
12.30 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ
13.20 ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΚΡΑΣΙΑ ΧΑΙΡΕ (Ε)
14.00 ΒΑΛΚΑΝΙΟΣ ΠΡΑΜΑΤΕΥΤΗΣ
15.00 PRE GAME
16.00 2010 FIBA WORLD CHAMPIONSHIP 16ο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ανδρών «Ελλάδα - Κίνα». Απευθείας μετάδοση
18.00 ΦΥΣΗ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ «Επιθετικοί παίκτες»
18.30 16ο ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΝΔΡΩΝ «Ρωσία - Πουέρτο Ρίκο»
20.30 ΦΥΣΗ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ «Οι αναρριχητές»
21.00 16ο ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΝΔΡΩΝ «Ακτή Ελεφαντοστού - Τουρκία»
23.00 1.000 ΚΑΙ 1 ΚΑΛΑΘΙΑ - ΜΟΥΝΤΟΜΠΑΣΚΕΤ 2010 Εκπομπή
24.00 ΚΡΥΣΤΑΛΛΕΙΑ Μαγνητοσκοπημένη συναυλία
01.30 ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ (Ε) «Εγκληματική συμπεριφορά: Μαφία πάνω από το Μαϊάμι»
06.00 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΜΟΥΣΕΙΟΥ ΑΛΜΠΕΡ ΚΑΝ (Ε)
07.00 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ Ενημερωτική εκπομπή
10.00 ΝΤΑΓΚ
11.00 ΗΡΑΚΛΗΣ
12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
12.30 Ο ΜΙΚΙ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ
13.00 ΠΑΠΙΟΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ
13.30 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ DISNEY «Μουλάν»
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.00 ΣΤΑ ΑΚΡΑ (Ε)
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
19.00 2010 FIBA WORLD CHAMPIONSHIP 16ο ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΝΔΡΩΝ «ΗΠΑ - Κροατία» Απευθείας μετάδοση
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
ΘΕΡΙΝΟ ΣΙΝΕΜΑ
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σχέδιο πτήσης»
24.00 ΣΥΓΧΡΟΝΑ ΘΑΥΜΑΤΑ (Ε) «Χαλκός»
07.00 ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΗΝ ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
08.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΖΩΩΝ
08.30 ΟΙ ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΕΣ ΜΑΧΕΣ
09.30 ΑΡΠΑΚΤΙΚΑ «Ωκεανοί με καρχαρίες και δελφίνια»
10.30 ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ
11.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ «Αγαθονήσι»
12.00 ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ
15.00 ΟΙ ΛΥΡΑΡΗΔΕΣ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ «Ο κύκλος»
15.30 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ (Ε) «Αιγίνιο Πιερίας»
18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Σταμάτης και ο Γρηγόρης»
20.00 BALKAN EXPRESS
21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ
21.05 ΓΙΝΕ ΕΝΑ ΜΕ ΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ
22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αμφιβολίες»
00.30 2010 FIBA WORLD CHAMPIONSHIP «ΗΠΑ - Κροατία» (Μ)
02.00 2010 FIBA WORLD CHAMPIONSHIP «Ελλάδα - Κίνα» (Μ)
06.00 ΒΟΤΚΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ (E)
07.00 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)
08.00 ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΨΕΜΑ (Ε)
09.00 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΕΙΟ ΠΑΡΘΕΝΑΓΩΓΕΙΟ (Ε)
10.00 ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ (Ε)
11.15 ΧΙΛΙΕΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΝΥΧΤΕΣ (Ε)
13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
13.25 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)
15.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αξέχαστη αγάπη»
17.20 KYLE XY
18.20 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.30 NEXT TOP MODEL (Ε)
20.00 ANT1 NEWS
21.00 ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑΛΕΝΤΟ (Ε)
23.00 OLA 10+ (Ε)
01.00 ANT1 NEWS
01.10 ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΟΧΘΗ (Ε)
02.10 ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ (Ε)
03.10 ΖΕΥΓΑΡΙΑ (Ε)
04.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
04.45 MOBILE FUN
05.20 ΑΔΕΛΦΕΣ ΨΥΧΕΣ (Ε)
06.15 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)
08.00 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)
09.00 ΜΗ ΜΑΔΑΣ ΤΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)
10.00 ΕΡΩΤΑΣ ΜΕ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΟΓΑ (Ε)
11.00 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)
12.00 HOTEL INSPECTOR (Ε)
13.00 ΜΙΑ ΝΥΦΗ ΓΙΑ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.20 FORMULA 1 - ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ ΒΕΛΓΙΟΥ Δοκιμαστικά
16.15 GREEK IDOL (E)
17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.05 GREEK IDOL (Συνέχεια)
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΝΤΑΝΤΑ ΑΜΕΣΟΥ ΔΡΑΣΗΣ
21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δημήτρη μου, Δημήτρη μου»
23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ελεύθερη πτώση»
01.00 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ
02.00 ΟΙ ΜΟΝΟΜΑΧΟΙ
03.00 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε)
04.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ
04.15 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)
05.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)
05.50 ΔΥΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΝΔΡΕΣ...
06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)
07.00 ΠΕΣ ΤΟ ΨΕΜΑΤΑ (Ε)
07.45 ΑΣΥΝΗΘΕΙΣ ΥΠΟΠΤΟΙ (Ε)
09.00 TAXI GIRL: THE SPECIAL EDITION (E)
10.00 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)
12.50 MEGA STAR (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.50 ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ (Ε)
15.50 ΜΠΑΜΠΑ ΜΗΝ ΤΡΕΧΕΙΣ (Ε)
16.50 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)
18.10 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ
18.20 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ (Ε)
19.20 ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΟΥ (Ε)
20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.00 Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΒΛΑΠΤΕΙ! (Ε)
23.15 THE TWENTY (Ε)
00.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ
00.45 ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ: Η ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ (Συνέχεια)
02.30 WORLD SERIES OF POKER
03.30 ΙΧΝΗ (Ε)
04.30 ΑΓΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ (Ε)
05.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
06.20 ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ (Ε)
07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «YU-GI-OH», «Πόκεμον», «Η μικρή Πούκα», «Ο Λάζλο στην κατασκήνωση», «Οι μπόμπιρες του 402», «Ντόρα, η μικρή εξερευνήτρια», «Τζούνιπερ Λι, το σούπερ κορίτσι», «Σκούμπι Ντου», «Ο Ιάσονας και οι θεοί του Ολύμπου», «Ben 10: Alien Force», «Μπομπ ο σφουγγαράκης», «Οι πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης», «Duffy Duck Show», «Ο δαίμων της Ταζμάνια»
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Dirty Dancing 2»
15.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ
17.00 ROYAL PAINS
17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κακός μπελάς»
19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ασύλληπτος Κόντι 2: Απόδραση από το Λονδίνο» Α' τηλεοπτική προβολή
23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ανάμεσα σε τρεις γυναίκες» Α' τηλεοπτική προβολή
01.00 MAKING OF «STEP UP 3D»
01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στη λήθη του χρόνου» Α' τηλεοπτική προβολή
03.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ανθρωποκυνηγός»
05.15 TYRA BANKS Talk show
12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά
14.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
14.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ
14.30 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
15.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
15.20 ΓΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ Αγροτική εκπομπή
16.00 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ
16.55 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
17.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ
19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
19.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
21.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ
00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
02.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ