07.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Διαστημικός αιώνας: Από τι γεννήθηκε η Γη;»
08.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Θα μεταδοθεί το παραμυθοπαίχνιδο «Ο κύριος ΑΛΦΑΛΦΑ»
09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα
15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με δημοτική και λαϊκή μουσική από το Δημοτικό Ωδείο Πετρούπολης
17.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Κάρυστος» (β' & γ' μέρος)
17.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Θα μεταδοθεί η θεατρική παράσταση «Το παραμύθι με τα τέσσερα καπέλα»
19.10 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΝΩΣΗΣ (Ε) Ενας περίπατος στον κόσμο του βιβλίου με την Αννεκε Ιωαννάτου. Θέμα: Κριτική της Πολιτικής Οικονομίας
20.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ... (Ε) Αφιέρωμα στον Γιάννη Παπαϊωάννου. Επιμέλεια - παρουσίαση: Σοφία Αδαμίδου
20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι
22.10 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το συμβόλαιο»
23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
08.00 ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ (Ε)
08.30 ΤΟ ΤΣΙΡΚΟ ΤΗΣ ΤΖΟ ΤΖΟ (Ε)
09.00 ΕΙΔΙΚΟΣ ΠΡΑΚΤΟΡΑΣ ΟΣΟ
09.30 ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ: ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ
10.00 ΠΡΩΙΝΑΚΙΑ (Ε)
10.30 ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ (Ε)
11.00 ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗΣ ΤΥΠΟΥ ΤΗΣ ΓΓ ΤΗΣ ΚΕ ΤΟΥ ΚΚΕ ΑΛΕΚΑΣ ΠΑΠΑΡΗΓΑ «Οι Θέσεις του ΚΚΕ για τα σενάρια χρεοκοπίας και το χρέος»
12.00 ΓΥΝΑΙΚΕΣ
14.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ
15.00 ΠΕΠΕΡ ΑΝ (Ε)
15.30 ΣΠΟΤ, ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΣΚΥΛΟΥ (Ε)
16.00 ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΟΝΙ (Ε)
16.30 ΟΙ ΜΑΓΟΙ ΤΟΥ ΓΟΥΕΒΕΡΛΙ ΠΛΕΪΣ (Ε)
17.00 ESCAPE
18.45ART@ERT
19.00 ΜΟΝΑ ΖΥΓΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ
21.00 ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ «Ο τουρισμός ανάποδα»
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ριχάρδος ο 3ος»
24.00 ESCAPE (Ε)
01.30ART@ERT (Ε)
06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ
12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ (Ε)
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
18.15 ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΤΕΙΧΩΝ «Σεβαστή μου μητέρα»
18.45 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το κορίτσι με τα παραμύθια»
20.45 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
22.00 ΟΙ ΑΓΝΟΟΥΜΕΝΟΙ (Ε)
23.00 ΔΙΑΒΟΛΙΚΑ ΜΥΑΛΑ Ξένη σειρά - 4ος κύκλος
24.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τρίχες»
07.30 ΘΕΡΜΕΣ ΠΟΛΕΙΣ
08.30 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ
10.30 ΕΝΤΟΜΟΣΚΟΠΙΟ
10.40 Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ
11.00 ΜΙΚΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ
11.05 Η ΣΑΝΤΙ... ΦΥΣΙΚΑ
11.30 Ο ΠΙΘΗΚΟΣ ΚΑΝΤΖΙ
12.30 ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΕ 5 ΥΛΙΚΑ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.00 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ
14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ
15.00 ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ: ΦΑΓΗΤΑ ΑΠ' ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ «Μεξικό»
15.30 ΕΠΟΧΙΑΚΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ «Καλοκαιρινά κολοκύθια»
16.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ
17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
17.05 «ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ...»
18.30 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ
19.00 Η ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ
19.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο αχόρταγος»
21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ
22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
23.00 ΣΤΑ ΟΡΙΑ «Γκρίζα ζώνη»
24.00 ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ; ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ «Το ηφαίστειο του Μοντσεράτ»
00.30 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ... (Ε)
01.30 ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ ΤΟ ΧΑΜΕΝΟ ΘΗΣΑΥΡΟ ΤΟΥ ΑΦΓΑΝΙΣΤΑΝ
02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)
03.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)
04.30 Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ (Ε)
06.00 ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ; ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ (Ε)
06.30 ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ (Ε)
06.00 ΦΙΛΑ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)
07.00 ELATTE Καθημερινό μαγκαζίνο
11.00 ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ (Ε)
12.00 40 ΚΥΜΑΤΑ (Ε)
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)
14.30 PLAY AND WIN
14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)
15.40 PLAY AND WIN
15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.00 KYLE XY
18.00 THE SECRET LIFE OF THE AMERICAN TEENAGER Νεανική σειρά
19.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΕΖΕΛ Δραματική σειρά
23.00 LAS VEGAS Σειρά περιπέτειας
24.00 TRUE BLOOD Σειρά φαντασίας
01.00 ANT1 NEWS
01.10 AMERICA'S GOT TALENT
02.10 ΛΟΛΑ (Ε)
03.10 ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ (Ε)
04.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
04.50 MOBILE FUN
06.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)
07.00 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)
08.00 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)
09.00 ΜΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ ΜΑΝΙΑΤΙΚΟ (Ε)
10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ Best of
12.00 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ
16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ
17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.15 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Συνέχεια)
18.00 ΤΟ ΑΓΙΑΖΙ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ Δραματική σειρά
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΜΕΝΕΞΕ
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πρώτος έρωτας». Α' τηλεοπτική προβολή
00.30 ΣΦΗΝΑΚΙΑ (Ε)
01.30 THE BIG GAME
02.30 FASHION FEVER
03.30 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ
06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)
07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA
10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU (Ε)
12.00 MASTER CHEF (Ε)
13.00 FOOD AND THE CITY (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)
16.00 ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ (Ε)
17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
17.10 ΠΑΤΤΥ, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)
18.00 SINGLES (Ε)
19.00 50 -50 (Ε)
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ (Ε)
22.00 4 (Ε)
23.10 ΜΙΛΑ ΜΟΥ ΒΡΩΜΙΚΑ (Ε)
00.15 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ
00.30 DAMAGES
01.30 AKOYNA ΜΑΤΑΤΑ (Ε)
02.30 ΦΟΝΟΣ ΧΩΡΙΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ (Ε)
03.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΕΓΓΟΝΟΙ (Ε)
04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)
06.25 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Yu-Gi-Oh», «Σούπερ Looney Tunes», «Yin Yang Yo!», «Iggy Arbuckle», «Καπετάν Φλαμίνγκο», «Tutenstein: Η μικρή μούμια», «Τα σούπερ παιδιά», «Τζούνιπερ Λι, το σούπερ κορίτσι», «Ο φίλος μου ο... σκίουρος», «Ιστορίες με τους Τομ και Τζέρι», «Ντακ Ντότζερς», «Γούντι, ο τρυποκάρυδος»
12.00 ΖΙΝΑ Μυθολογική σειρά
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.45 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ
14.45 ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ
15.45 FRESH PRINCE OF BEL AIR Κωμική σειρά
16.45 TWO AND A HALF MEN Κωμική σειρά
17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.50 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ Αστυνομική σειρά
18.50 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ Σειρά μυστηρίου
19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 LIFE Αστυνομική σειρά
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «The prestige». Δραματική περιπέτεια
00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κατήφορος του Ιγκμπι». Μαύρη κωμωδία. Α' τηλεοπτική προβολή
02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χάρολντ και Κουμάρ 2: Απόδραση από το Γκουαντάναμο». Κωμωδία
04.45 CANE Δραματική σειρά