07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια
07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ 902 Ντοκιμαντέρ για τη φύση και τα ζώα
08.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ The Hermitage Museum. Art of England
09.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι
10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα
15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι
17.05 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ντοκιμαντέρ για τη φύση και τα ζώα
17.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Θα μεταδοθεί θεατρική παράσταση
19.10 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΝΩΣΗΣ (Ε) Ενας περίπατος στον κόσμο του βιβλίου με την Αννεκε Ιωαννάτου
20.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ... (Ε) Εκπομπή για ανθρώπους από το χώρο της Τέχνης και των Γραμμάτων. Επιμέλεια - παρουσίαση: Σοφία Αδαμίδου
20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι
22.10 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι χτύποι της καρδιάς»
23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
08.00 ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ (Ε)
08.30 ΤΟ ΤΣΙΡΚΟ ΤΗΣ ΤΖΟ ΤΖΟ (Ε)
09.00 ΕΙΔΙΚΟΣ ΠΡΑΚΤΟΡΑΣ ΟΣΟ
09.30 ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ: ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ
10.00 ΠΡΩΙΝΑΚΙΑ (Ε)
10.30 Ο κος ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ (Ε)
11.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
12.00 Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΑΤΡΙΔΑ (Ε)
13.00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΥΓΡΟΥ ΣΤΙΒΟΥ - ΤΕΛΙΚΟΙ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ
15.10 ΠΕΠΕΡ ΑΝ (Ε)
15.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ DISNEY: TEACHER'S PET
16.00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΥΓΡΟΥ ΣΤΙΒΟΥ - ΤΕΛΙΚΟΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ «Κίνα - Ελλάδα»
17.10 ESCAPE
18.45ART@ERT
19.00 ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ ΕΝ ΔΡΑΣΕΙ (Ε)
20.00 ΛΩΞΑΝΤΡΑ (Ε)
21.00 ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ
22.00 ΡΥΘΜΟΙ ΚΑΙ ΡΙΜΕΣ
23.00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΑΛΙ
23.30 ΡΥΘΜΟΙ ΚΑΙ ΔΡΟΜΟΙ (Ε) «Πελοπόνησος» Α' μέρος
24.00 ESCAPE (Ε)
01.30ART@ERT (Ε)
01.45 ΡΥΘΜΟΙ ΚΑΙ ΡΙΜΕΣ (Ε)
03.00 ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ (Ε)
04.00 ΡΥΘΜΟΙ ΚΑΙ ΔΡΟΜΟΙ (Ε)
04.30 ΧΡΟΝΙΚΑ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ (Ε)
05.00 ΓΥΝΑΙΚΕΣ (Ε)
07.00 ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΤΗ ΝΕΤ
10.00 27 ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ
11.00 ΟΚΤΩ ΗΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ
12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ (Ε)
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
18.15 ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΤΕΙΧΩΝ «Ορέστης και Μαρία»
19.00 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
22.00 DIAMOND LEAGUE - ΣΤΙΒΟΣ
24.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το σύμπλεγμα Μπάαντερ-Μάινχοφ»
03.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ (Ε)
05.00 ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΤΕΙΧΩΝ (Ε)
05.30 ΣΙΚΕΛΙΑ, ΕΝΑ ΠΑΛΙΜΨΗΣΤΟ (Ε)
06.00 20ός ΑΙΩΝΑΣ - ΕΠΙΛΟΓΕΣ
06.30 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ
07.30 ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ
08.30 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ
10.30 ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΙ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ
11.30 ΞΑΔΕΛΦΙΑ ΚΑΤΑ ΒΑΘΟΣ
12.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ «Ηφαίστειο»
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.00 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ
14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ
15.00 ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ
15.30 ΕΠΟΧΙΑΚΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ «Πατάτες»
16.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ «Αφιέρωμα στον Βασίλη Τσιτσάνη». Β' μέρος
17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
17.15 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ...
18.30 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ
19.00 Η ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ (Ε)
19.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καλώς ήρθε το δολάριο»
21.50 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ
22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
23.00 ΣΤΑ ΟΡΙΑ
24.00 ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ; ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ
00.30 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ... (Ε)
01.30 ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ (Ε)
02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)
03.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)
04.30 Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ (Ε)
05.30 ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ (Ε)
06.30 ΕΝΤΟΜΟΣΚΟΠΙΟ
06.40 Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ
07.00 ΜΙΚΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ
07.05 Η ΣΑΝΤΙ... ΦΥΣΙΚΑ
06.00 ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ (Ε)
07.00 ELATTE Καθημερινό μαγκαζίνο
11.00 ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ (Ε)
12.00 ΑΣΤΡΟΛΟΓΟΣ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)
14.30 PLAY AND WIN
14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)
15.40 PLAY AND WIN
15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.00 KYLE XY
18.00 THE SECRET LIFE OF THE AMERICAN TEENAGER Νεανική σειρά
19.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΕΖΕΛ Δραματική σειρά
23.00 LAS VEGAS Σειρά περιπέτειας
24.00 TRUE BLOOD Σειρά φαντασίας
01.00 ANT1 NEWS
01.10 ΚΙΣΜΕΤ
03.10 AMERICA'S GOT TALENT
04.10 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
05.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
05.50 MOBILE FUN
06.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)
07.00 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)
08.00 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)
09.00 ΜΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ ΜΑΝΙΑΤΙΚΟ (Ε)
10.00 ΜΕΝΕΞΕ
12.00 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.15 ΣΦΗΝΑΚΙΑ (Ε)
14.00 JAMIE'S OLIVER AT HOME
15.00 KITCHEN NIGHTMARE USA
16.00 ΤΟ ΑΓΙΑΖΙ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ
17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΝΤΑΝΤΑ ΑΜΕΣΟΥ ΔΡΑΣΕΩΣ
21.00 ΑΛ ΤΣΑΝΤΙΡΙ ΜΙΟΥΖ (Ε)
23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η χαρτορίχτρα»
01.00 THE BIG GAME
02.00 FASHION FEVER
03.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ
03.15 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ (Ε)
06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)
07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA
10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU (Ε)
12.00 MASTER CHEF (Ε)
13.00 FOOD AND THE CITY (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)
16.00 ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ (Ε)
17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
17.10 ΠΑΤΤΥ, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)
18.00 SINGLES 2 (Ε)
19.00 50 - 50 (Ε)
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ (Ε)
22.00 4 (Ε)
23.10 ΜΙΛΑ ΜΟΥ ΒΡΩΜΙΚΑ (Ε)
00.15 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ
00.30 ΑΓΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ (Ε)
01.30 ΦΕΥΓΑ (Ε)
02.30 ΦΟΝΟΣ ΧΩΡΙΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ (Ε)
03.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΕΓΓΟΝΟΙ (Ε)
04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)
06.25 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Yu-Gi-Oh», «Σούπερ Looney Tunes», «Yin Yang Yo!», «Iggy Arbuckle», «Καπετάν Φλαμίνγκο», «Tutenstein: Η μικρή μούμια», «Τα σούπερ παιδιά», «Τζούνιπερ Λι, το σούπερ κορίτσι», «Ο φίλος μου ο... σκίουρος», «Ο δαίμονας της Ταζμανίας», «Ντακ Ντότζερς», «Γούντι, ο τρυποκάρυδος»
12.00 ΖΙΝΑ Μυθολογική σειρά
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.45 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ
14.45 ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ
15.45 FRESH PRINCE OF BEL AIR Κωμική σειρά
16.45 TWO AND A HALF MEN Κωμική σειρά
17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.50 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ Αστυνομική σειρά
18.50 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ Σειρά μυστηρίου
19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΟΜΑΔΑ NCIS Αστυνομική σειρά
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Summit». Α' τηλεοπτική προβολή
02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αληθινά εγκλήματα»
04.30 CANE