15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.45 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ Πρόσωπα και επιστήμες: Αρχιμήδης, Πυθαγόρας, Θαλής
16.00 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ Ειδήσεις, ρεπορτάζ & αναλύσεις για την αθλητική επικαιρότητα στην Ελλάδα και τον κόσμο, με τον Κώστα Χατζόπουλο
17.00 Ο ΗΧΟΣ ΤΗΣ ΣΙΩΠΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΡΑΦΗΣ (Ε) Καλεσμένοι της Σοφίας Αδαμίδου, ο Νίκος Διονυσόπουλος και ο Αριστομένης Καλυβιώτης για το βιβλίο «Σμύρνη, η μουσική ζωή 1900-1922
17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ Οι ειδήσεις της ημέρας και οι ειδήσεις στη νοηματική
18.00 ΕΔΩ ΕΛΛΑΔΑ «Μακεδονία» 1ο
18.15 ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ Ο Γιάννης Χατζηγεωργίου με τους ρεπόρτερ του «902» αναδεικνύουν τις ουσιαστικές πλευρές των γεγονότων
20.00 ΤΟ ΒΗΜΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ Θα μεταδοθεί η συζήτηση επί της αρχής των άρθρων και του συνόλου του σχεδίου νόμου «Κανόνες τιμολόγησης, ρυθμίσεις ΦΠΑ, ηλεκτρονικών υπηρεσιών και άλλες διατάξεις». Επιμέλεια: Ζωή Κούλια
20.30... ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ Η Πόπη Καπετανοπούλου συνομιλεί με τον Σπύρο Ντρίβα, γιατρό εργασίας και γενικό γραμματέα της Ελληνικής Εταιρείας Ιατρικής Εργασίας και Περιβάλλοντος, για τις επαγγελματικές ασθένειες
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
22.00 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Ενημερωτική, πολιτική εκπομπή με τον Κώστα Καραχάλιο
23.25 ΛΑΥΡΙΟ, Η ΑΡΧΑΙΑ ΣΚΟΥΡΙΑ Ενα οδοιπορικό στην ιστορία των μεταλλίων και του εργατικού κινήματος του Λαυρίου. Επιμέλεια: Παύλος Ρούφας
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
07.00 TELEBUBIES
07.30 TA DIDYMAKIA
08.00 ΚΟΥΚΛΟΜΕΓΑΛΟΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥΣΠΟΡΙΑ
10.00 ΜΑΦΙΑ «Λάκι Λουτσιάνο»
11.00 ΙΣΤΟΡΙΑ «Διάσωση στο Νότιο Πόλο»
12.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ (Ε)
13.00 NATIONAL GEOGRAPHIC
14.00 ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΠΡΟΣΩΠΟ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Διακαναλικό)
16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ
18.00 H ΕΠΙΘΕΣΗ ΤΩΝ CARTOONS
19.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΑ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ
20.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ «Γερμανία»
21.00 ΓΡΑΜΜΑΤΑ «Η χαμένη γενιά»
22.00 ΙΣΤΟΡΙΑ Νεότερη ιστορία: «Η αληθινή ιστορία της δολοφονίας του Πάμπλο»
23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ - ΚΑΙΡΟΣ
23.45 ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ
01.00 ΔΙΚΤΥΟ ΜΕ ΝΕΤ
06.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝ ΠΕΪΡΟΝ
05.45 ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ
10.00 10 ΜΕ 2
12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ - ΚΑΙΡΟΣ
13.00 ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ
14.00 ΧΡΙΣΤΙΝΑ, ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ
16.00 ΤΣΙΚΙΤΙΤΑΣ
17.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
18.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δουλιές του ποδαριού»
20.10 ΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟΥΧΟΣ
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ
21.45 ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
22.15 ΛΙΣΤΑ ΓΑΜΟΥ
23.15 ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΔΥΟ ΚΟΣΜΟΥΣ: ΕΛΙΑΣ ΚΑΖΑΝ
00.15 ΣΟΠΡΑΝΟΣ
01.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ
08.00 ΤΣΑΚ Ο ΚΑΣΤΟΡΑΣ
08.30 ΟΙ ΜΥΘΟΙ ΤΟΥ ΑΙΣΩΠΟΥ
09.00 ΠΕΛΕΖΙΝΙΟ, Ο ΜΙΚΡΟΣ ΠΕΛΕ
09.30 ΔΕΥΤΕΡΑ ΛΥΚΕΙΟΥ - ΑΙΘΟΥΣΑ Β'
10.00 Η ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ
12.00 ΜΕΓΑΛΟΥΠΟΛΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ «Μόναχο»
12.30 Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΤΩΝ ΘΑΥΜΑΤΩΝ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.55 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ
14.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ
16.30 Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ
18.00 ΣΙΝΕΜΑΝΙΑ
19.00 ΠΕΡΙΜΕΤΡΟΣ
19.30 ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ
19.55 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΗΜΙΩΡΟ
20.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.30 ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΦΙΛΙΕΣ
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Με την πρώτη ματιά»
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.30 ΕΠΙ ΤΡΟΧΩΝ (Ε)
01.00 ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΩΝ ΔΙΑΖΥΓΙΩΝ
01.30 MASTERS OF CINEMA
02.30 Η ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ (Ε)
04.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ (Ε)
06.30 Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ (Ε)
06.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΟΥ CBS
06.20 ΔΙΠΛΑΝΗ ΠΟΡΤΑ (Ε)
07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ
10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ
11.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1 ΛΕΠΤΟ
11.05 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ (Συνέχεια)
13.05 SUPER GAME
13.15 ΣΟΦΙΑ ΟΡΘΗ (Ε)
14.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
14.50 ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ
15.25 SUPER GAME
15.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ (Ε)
16.30 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ
17.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ
17.45 SUPER GAME
17.50 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ
18.40 ΘΗΣΑΥΡΟΦΥΛΑΚΙΟ
19.20 Η ΛΑΜΨΗ
20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
21.00 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ
22.00 ΦΙΛΗ ΖΩΗΣ
22.55 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1'
23.00 MISSION
24.00 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.30 THE X-FILES
01.30 ΕΞΩΓΗΙΝΗ ΑΠΕΙΛΗ
02.30 ΚΙΤΡΙΝΟΣ ΦΑΚΕΛΟΣ (Ε)
03.40 MOBILE FUN
04.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
05.00 ΤΑΥΡΟΣ ΜΕ ΤΟΞΟΤΗ (Ε)
05.40 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ
06.45 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ
10.00 ΚΑΛΩΣ ΤΟΥΣ
13.00 ΕΝ ΛΕΥΚΩ
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.50 ΜΑΡΙΑ
15.15 ΕΣΜΕΡΑΛΝΤΑ
16.10 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.20 ΜΑΡΙΜΑΡ
16.45 ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΡΟΠΟΛΗ
17.25 ΜΠΟΡΩ
19.00 ΨΥΧΑΓΩΓΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 CANDID CAMERA
22.15 ΠΕΘΑΙΝΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ
23.15 ΖΟΥΓΚΛΑ
01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.15 ΖΟΥΓΚΛΑ (Συνέχεια)
02.00 THIRD WATCH
03.00 POINT MAN
04.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ
04.15 ΜΠΟΡΩ (Ε)
05.45 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΑΖΙ
10.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΒΕΦΑΣ
11.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΚΑΡΕ ΤΗΣ ΝΤΑΜΑΣ (Ε)
16.00 ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΟΛΟΤΑΧΩΣ
16.50 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.10 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ
18.50 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ
19.20 ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΟΥ (Ε)
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 SURVIVOR
22.45 ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ
23.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φόρτρες 2»
00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)
02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πρόκληση τιμής»
04.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)
04.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
05.00 Η ΔΙΨΑ (Ε)
06.30 ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΞΩ
07.00 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΜΕΡΑ
10.00 ΛΟΓΙΑ STARάτα
12.00 ΕΧΩ ΘΕΜΑ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.00 SUPER STAR
16.00 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΝΑ
16.28 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.05 ΛΑΟΥΡΑ
18.00 ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.40 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Ρωμαίος πρέπει να πεθάνει»
23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κάνιμπαλ»
01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στην κόψη του ξυραφιού»
03.15 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ