15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.45 ΜΠΟΛΕΚ, ΛΟΛΕΚ & ΡΕΞ
16.00 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ρεπορτάζ και αναλύσεις για την αθλητική επικαιρότητα στην Ελλάδα και στον κόσμο. Με τον Κώστα Χατζόπουλο
17.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Δημοτική μουσική και τραγούδια, από τις εκδηλώσεις του θεάτρου Ρεματιάς στο Χαλάνδρι
17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ Οι ειδήσεις της μέρας και οι ειδήσεις στη νοηματική
18.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ... από το κέντρο «Λοκομοτίβ»
18.15 ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ Ο Γιάννης Χατζηγεωργίου με τους ρεπόρτερ του «902» αναδεικνύουν τις ουσιαστικές πλευρές των γεγονότων
20.00 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Η Αννα Μπαλλή συνομιλεί με τον Σεΐτ Αλτογκάν, ανταποκριτή της «Ευρενσέλ», για τις βομβιστικές επιθέσεις στις συναγωγές στην Κωνσταντινούπολη και γενικά την τουρκική πολιτική
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
22.00 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Ο Γιάννης Χατζηγεωργίου συνομιλεί με τους καλεσμένους του με θέμα: «Νέα διοικητική δομή του κράτους, με αφορμή τις πρόσφατες ανακοινώσεις της κυβέρνησης»
23.15 ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΑ 85 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΚΚΕ Η πολιτική του Κόμματος στο χώρο της Παιδείας από την ίδρυσή του μέχρι σήμερα. Η συνεισφορά του στους αγώνες του λαού στον τομέα της εκπαίδευσης. Επιμέλεια: Παύλος Ρούφας
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΟΥ ΒΒC
07.00 ΤΕΛΕΤΑΜΠΙΣ
07.30 ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ
08.00 ΚΟΥΚΛΟΜΕΓΑΛΟΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥΣΠΟΡΙΑ
History Channel
10.00 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ: ΣΤΑΡ ΤΟΥ ΧΟΛΙΓΟΥΝΤ (Ε) «Κερκ Ντάγκλας»
11.00 ΙΣΤΟΡΙΑ: ΑΡΧΑΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε) «Αίγυπτος, η γη των θεών»
Οίκο TV
12.00 ΟΙ ΠΟΛΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ (Ε) «Ν. Υόρκη»
13.00 NATIONAL GEOGRAPHIC
14.00 ΤΟ ΠΛΟΙΟ Σειρά ντοκιμαντέρ
15.00 ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ΜΕ ΣΤΙΛ
15.30 Ο ΟΛΙΒΕΡ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ
16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ
18.00 ΤΕΛΙΚΗ ΕΥΘΕΙΑ Ολυμπιακά Ντοκιμαντέρ
19.00 ΟΙ ΧΡΥΣΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΠΝΕΥΜΑ
Οίκο TV
20.00 ΟΙ ΠΟΛΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ «Λισαβόνα»
History Channel
21.00 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ: Μόδα «Τζόρτζιο Αρμάνι»
22.00 ΙΣΤΟΡΙΑ: ΑΠΟ ΛΕΠΤΟ ΣΕ ΛΕΠΤΟ «Ο εκτροχιασμός του τρένου "Νέα Ορλεάνη"»
23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ - ΚΑΙΡΟΣ - ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ
24.00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΡΣΗΣ ΒΑΡΩΝ
00.30 ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ
02.10 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ
04.15 Ο ΟΛΙΒΕΡ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ
05.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΑ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ
06.00 NATIONAL GEOGRAPHIC
05.45 ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ
10.00 10 με ΔΥΟ
12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.00 ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ
14.00 ΤΣΙΚΙΤΙΤΑΣ
14.50 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ
17.00 ΣΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ
17.50 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ - ΔΕΛΤΙΟ ΑΓΡΟΤΩΝ
18.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καταραμένη ώρα»
20.10 ΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟΥΧΟΣ
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.45 ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
22.15 ΕΡΩΤΑΣ, ΟΠΩΣ ΕΡΗΜΟΣ
23.15 ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΤΕ Σειρά
00.15 ΑΠΕΝΑΝΤΙ
01.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
08.00 ΦΛΟΓΕΡΟΙ ΔΡΑΚΟΙ
08.30 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΜΠΛΑΣΤΕΡ
09.00 ΑΝΑΤΟΛ
09.30 ΔΕΥΤΕΡΑ ΛΥΚΕΙΟΥ - ΑΙΘΟΥΣΑ Β΄
10.00 Η ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ
12.00 ΤΟ «ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ» ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (Ε)
12.30 ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.55 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ
14.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ
16.30 Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ
18.00 EXODUS
18.30 ΕΛΛΑΔΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ Σειρά ντοκιμαντέρ
19.00 ΠΕΡΙΜΕΤΡΟΣ
19.30 ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ
19.55 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΗΜΙΩΡΟ
20.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.30 ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΦΙΛΙΕΣ
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στα δεσμά της καρδιάς»
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.30 ΓΚΑΒΙΝ ΚΡΟΦΟΡΝΤ SHOW
01.00 QUEEN: WE WILL ROCK YOU
02.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ (Ε)
04.30 Η ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ (Ε)
06.30 Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ (Ε)
06.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΟΥ CBS
06.20 Η ΔΙΚΑΣΤΙΝΑ (Ε)
07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ
10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ
11.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1 ΛΕΠΤΟ
11.05 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ (Συνέχεια)
13.05 SUPER GAME
13.15 CHEEK TO CHEEK
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.50 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)
15.45 SUPER GAME
15.50 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)
16.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε) Σειρά
17.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ
17.45 SUPER GAME
17.50 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ
18.40 ΘΗΣΑΥΡΟΦΥΛΑΚΙΟ
19.20 Η ΛΑΜΨΗ
20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
21.00 ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΕΡΓΟ «Τα λαμόγια»
23.40 MISSION
00.40 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.10 X-FILES
02.10 MISSION (Ε)
03.10 EASY GAME
03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ (Ε)
04.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο εκδικητής του Κάνσας»
05.40 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΗΜΕΡΑ
06.50 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ
10.00 ΚΑΛΩΣ ΤΟΥΣ
13.00 ΠΑΤΡΑ - ΒΕΝΕΤΙΑ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.50 ΠΑΟΥΛΙΝΑ
15.45 ΜΕΤΑΞΥ ΑΓΑΠΗΣ ΚΑΙ ΜΙΣΟΥΣ
16.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.45 ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΡΟΠΟΛΗ
17.30 ΜΠΟΡΩ
19.00 ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΕΣ Σειρά
22.00 ΜΙΑ ΑΓΑΠΗ ΜΙΑ ΖΩΗ
23.00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ - ΣΚΟΤΙΑ (Ποδοσφαιρικός αγώνας)
01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.15 ΣΛΟΒΕΝΙΑ - ΚΡΟΑΤΙΑ (Ποδοσφαιρικός αγώνας)
03.15 POINT MAN
04.15 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ
04.30 ΜΠΟΡΩ (Ε)
05.45 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΑΖΙ
10.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΒΕΦΑΣ
11.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)
16.00 ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΟΛΟΤΑΧΩΣ
16.50 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.10 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ
18.50 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ
19.20 ΤΟ SHOW ΤΩΝ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΩΝ
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Αρχοντας των δαχτυλιδιών - Η συντροφιά του δαχτυλιδιού»
00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)
01.20 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ «Beyonce»
02.00 ΦΕΥΓΑ (Ε) Σειρά
03.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
03.30 ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ (Ε)
04.30 ΣΚΙΕΣ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΤΗΝ ΠΟΛΗ (Ε)
05.00 ΑΛΜΑ ΛΙΜΠΡΕ Σημαίνει ελεύθερη ψυχή
06.15 ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΞΩ
06.45 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΜΕΡΑ
10.00 ΛΟΓΙΑ STARάτα
12.00 ΕΧΩ ΘΕΜΑ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.00 SUPER STAR
16.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
16.20 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΝΑ
17.15 ΛΑΟΥΡΑ
18.15 ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ
19.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.40 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ
21.00 ΘΕΑΤΡΟ «Και ο Σημίτης θέλει το Γερμανό του»
00.15 GALA
01.15 ΞENH TAINIA «Χωρίς επιστροφή»
03.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
03.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το κορίτσι των ονείρων σας»
05.30 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ