08.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Το φάντασμα του Κάντερβιλ», «Η μάγισσα και το κοριτσάκι», «Το ασχημόπαπο»
09.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Η χρυσή αντιλόπη», «Το τελευταίο ανθοπέταλο», «Ο μικρός Σέγκο»
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
18.00 ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ Το δημοτικό τραγούδι. Με τον Παντελή Σιούλη
19.00 ΤΟ ΒΗΜΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ Θα μεταδοθεί η συζήτηση του Ν/Σ του υπουργείου Παιδείας, για τη λεγόμενη αξιολόγηση των πανεπιστημίων και των ΤΕΙ, καθώς και η παρέμβαση της Αλέκας Παπαρήγα, ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ. Επιμέλεια - παρουσίαση: Ζωή Κούλια
20.00 ΜΙΚΡΟΠΡΟΟΠΤΙΚΗ Ο Γρηγόρης Τραγγανίδας φιλοξενεί τον Χρήστο Δασκαλάκη, σκηνοθέτη. Θα μεταδοθεί ολόκληρη η ταινία του «Αλύτρωτος έρωτας», που παρουσιάστηκε στο πληροφοριακό σπουδαστικό τμήμα Δράμας
20.45 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
22.00 ΔΡΟΜΟΙ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑΣ Ο Βαγγέλης Κούτας συνομιλεί με την Δώρα Μόσχου, μέλος του Τμήματος Ιστορίας της ΚΕ του ΚΚΕ για τη «Λογοτεχνία της συνωμοσίας»
23.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ Ο Γιώργος Μηνάς συνομιλεί με τον Χρήστο Κολοβό, συνθέτη και καθηγητή σε ένα αφιέρωμα στον μουσουργό - μουσικοπαιδαγωγό Κωνσταντίνο Κυδωνιάτη
23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
07.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΓΙΑ ΝΕΟΥΣ ΚΑΙ ΕΝΗΛΙΚΕΣ
09.00 ΑΡΧΟΝΤΑΡΙΚΙ (Ε)
10.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ
12.00 ΓΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ
12.30 ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ
13.00 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ
14.00 ΣΕ ΧΡΟΝΟ TV
16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μοναχικές καρδιές»
17.30 ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ
18.00 BEACH SOCCER
19.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΡΙΖΕΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ
20.00 ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
20.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επιστροφή στο Χάουαρντς Εντ»
23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
23.45 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΑΛΙ (Από την Αργεντινή)
24.00 ΡΑΛΙ ΑΙΓΑΙΟΥ
00.15 ΜΕΓΑΛΟΙ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΟΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΙ - ΦΕΝΤΕΡΙΚΟ ΦΕΛΙΝΙ «Οι Βιτελόνοι»
07.00 ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΚΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ
08.00 Η ΜΑΓΕΙΑ ΤΗΣ ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗΣ
09.00 ΣΑΒΒΑΤΟ - ΚΥΡΙΑΚΗ LIVE
12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
12.30 ΔΥΟ ΣΕΦ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΝ Σειρά
13.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κατατρεγμένος»
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.00 ΥΓΕΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ (Ε) Σειρά
17.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ (Ε) «Ανάφη»
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
18.30 ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ (Ε) Σειρά
19.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας ντελικανής»
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ (Ε)
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.15 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ (Συνέχεια)
01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο χορός των δολοφόνων»
08.00 Η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ
08.30 ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΓΙΑ ΜΙΚΡΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ
09.00 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΑΣΤΕΡΙΑ
09.30 Η ΜΑΓΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΡΙΟ ΤΕΡΑΤΑΚΙ Σειρά
10.00 ΤΑ ΚΟΥΤΑ ΚΟΥΝΕΛΑΚΙΑ
10.30 ΠΡΟΛΗΨΗ ΑΤΥΧΗΜΑΤΩΝ
10.40 ΕΛΙΟΤ Ο ΤΑΡΑΝΔΟΣ
11.00 ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟ ΠΕΔΙΟ
11.30 ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΠΟΛΙΤΙΣΜΩΝ ΣΤΗΝ ΚΑΣΤΟΡΙΑ
12.00 ΙΣΤΟΡΙΑ, ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΙ 20ός ΑΙΩΝΑΣ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.20 ΚΑΙΡΟΣ
13.30 ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΟΡΩΝ
14.00 ΕΞΕΛΙΞΗ «Η επικίνδυνη ιδέα του Δαρβίνου» Β` μέρος
15.00 ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ
15.30 ΤΟ ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
16.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ
18.00 ΤΣΙΡΚΟ ΜΑΣΣΙΜΟ 2000
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
19.50 ΚΑΙΡΟΣ
20.00 ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΗΣ ΣΚΕΨΗΣ
21.00 ΡΕΜΠΕΤΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ερωτική επιθυμία»
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.20 ΚΑΙΡΟΣ
00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το άλλοθι του σατανά»
06.30 ΔΕΣΠΟΙΝΙΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)
07.30 ΜΠΑΜ, ΜΠΑΜΠΑΣ ΚΑΙ ΜΠΕΜΠΑ (Ε)
08.15 ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ (Ε)
09.00 ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΑΡΚΟΠΕΔΙΟ (Ε)
10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ (BEST OF)
12.55 SUPER GAME
13.00 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ (Ε)
14.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
14.40 ΜΗ ΜΟΥ ΛΕΣ ΑΝΤΙΟ (Ε)
15.40 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)
16.40 ΜΗ ΜΟΥ ΛΕΣ ΑΝΤΙΟ (Συνέχεια)
17.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 5` - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.40 ΜΗ ΜΟΥ ΛΕΣ ΑΝΤΙΟ (Συνέχεια)
18.10 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εμπαινε Μανωλιό»
20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
21.00 ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ «Τα θέλει ο... κολοτράβας μας» (Ε)
24.00 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Megiddo: Κωδικός Ωμέγα 2»
02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κλέφτες διαμαντιών»
04.20 ΔΕΚΑ ΜΕ ΤΟΝΟ (Ε)
05.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ
06.30 ΠΡΩΙΝΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ
10.00 ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΕΛΕΙΠΕ (Ε)
13.00 ΠΑΡΑ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.30 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)
15.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κόρη του αφεντικού μου»
17.30 ΔΥΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ... ΑΝΤΡΕΣ Σειρά
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.10 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας βλάκας και μισός»
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ (Ε)
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φιλαράκια για δέσιμο»
02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δικαιοσύνη για λίγους»
04.15 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ
06.00 ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΜΕ ΤΑ ΜΑΥΡΑ Σειρά κινουμένων σχεδίων
07.00 AN ΘΥΜΗΘΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ (Ε)
08.15 HORIZONS
10.15 ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΙΛΟΙ (Ε)
11.00 ΤΗΛΕΜΠΟΡΑ (Ε) Σειρά
12.00 ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΛΕΕΙ Σ' ΑΓΑΠΩ (Ε) Σειρά
12.45 BACKSTAGE (Ε)
14.00 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
14.50 LIVE 8
18.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
18.50 ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ
23.10 I LOVE TV (E)
00.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ
00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μάμφορντ»
02.50 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
03.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δεσμοί φιλίας»
06.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ΟΥΡΑΝΟ
14.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ
15.30 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ
16.30 ΟΙ ΛΩΠΟΔΥΤΕΣ Σειρά
17.30 CALIFORNIA TEENS
18.30 SURVIVOR
19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ντάρκαμαν»
23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το ξέσπασμα»
01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στο χείλος της αβύσσου»
03.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο απόηχος της δόξας»
05.30 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ