07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ο Μέγας Αλέξανδρος και το καταραμένο φίδι»
08.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟ «902» Κινηματογράφος, μονομάχος των κυριαρχιών
08.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Νίκος Πορτοκάλογλου
09.00 H ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.30 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ (Ε) Θα μεταδοθεί ο ποδοσφαιρικός αγώνας «ΝΙΚΑΙΑ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ»
17.30 ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ Παραδοσιακή μουσική και τραγούδια, με τον Παντελή Σούλη
18.30 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΝΩΣΗΣ Η Αννεκε Ιωαννάτου συνομιλεί με τον Φοίβο Τσέκερη, τον Γιώργο Σαρηγιάννη, καθηγητή Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου και τον ηθοποιό Στέφανο Ληναίο, με αφορμή το βιβλίο του πρώτου «Εδώ Πολυτεχνείο στα χρόνια της κατοχής»
19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
20.30 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Η Αννα Μπαλλή συνομιλεί με τη δημοσιογράφο του «Ριζοσπάστη» Ελένη Μαυρούλη για τις εξελίξεις στη Γαλλία
21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Μουσικό αφιέρωμα στο Γιώργο Ζαμπέτα
23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
24.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
08.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ, NEOYΣ ΚΑΙ ΕΝΗΛΙΚΕΣ...
10.00 ΓΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ
10.30 MEDITERRANEO
11.00 ΑΠΟ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ «Ρεντίνα»
11.30 ΤΑ ΧΡΟΝΙΚΑ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ
12.00 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ
13.00 ΖΩΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ
13.30 ΑΓΩΝΑΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΝΒΑ «Denver - New Jersey» (M)
15.00 Η ΚΕΡΚΙΔΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ
17.00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Α1 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ «ΑΕΚ - ΠΑΟΚ» Απευθείας μετάδοσης
19.15 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΥΓΡΟΥ ΣΤΙΒΟΥ Κολύμβηση Απευθείας μετάδοση από Αϊντχόβεν
21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ
21.15 Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ «Διονύσης Χαριτόπουλος»
22.00 ΡΙΜΕΪΚ
23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
00.05 ΝΕΟ ΣΙΝΕΜΑ ΑΠ' ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ - ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ «Ξαφνικά!»
05.50 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ
DISNEY FESTIVAL
10.00 DARKWING DUCK
10.30 ΗΡΑΚΛΗΣ
11.00 BUZZ LIGHT YEAR OF STAR COMMAND
11.30 TALE SPIN
12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
12.30 ΕΙΝΑΙ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ
13.30 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ DISNEY «Ο Τζέιμς και το γιγάντιο ροδάκινο»
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.00 ΥΓΕΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ
17.00 Η ΑΛΛΗ ΟΨΗ
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
18.30 PRE GAME
19.00 SUPER LEAGUE - ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ «Παναθηναϊκός - Ηρακλής» Απευθείας μετάδοση
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ
-- Στις 24.00 μεταδίδεται Μονόλεπτο Δελτίο Ειδήσεων
01.00 ΣΤΑ ΑΚΡΑ (Ε)
08.00 ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ «Τεχνίτες και έμποροι»
09.00 ΑΔΡΕΝΑΛΙΝΗ
09.30 Ο ΜΙΚΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ «Κιργκιστάν»
10.00 ΓΕΝΝΗΜΕΝΑ ΕΛΕΥΘΕΡΑ
10.30 ΤΟ ΖΩΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΩ
11.00 ΑΡΠΑΚΤΙΚΑ «Στον αντίποδα του θανάτου»
12.00 ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ;
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ
15.00 ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ Β' ΕΘΝΙΚΗΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ «Ηλισιακός - Καλαμάτα»
17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κάλλιο πέντε και στο χέρι»
18.30 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ
19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ
20.30 ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΤΗΣ ΟΡΧΗΣΤΡΑΣ «ΜΙΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ» (Μ)
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.20 ΚΑΙΡΟΣ
00.30 ΧΡΥΣΗ ΟΘΟΝΗ «Αφιέρωμα: Στην ιταλική σάτιρα»: «Τα τέρατα»
Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
06.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)
08.00 ΒΟΤΚΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ (Ε)
09.00 ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΨΕΜΑ (Ε)
09.45 ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
13.45 ΣΟΥΠΕΡ ΣΑΒΒΑΤΟ
14.40 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)
14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας απίθανος ελέφαντας»
16.30 Η ΠΡΟΞΕΝΗΤΡΑ Ξένη σειρά
17.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.45 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)
17.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αγάπησα μια πολυθρόνα»
20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
21.00 ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΕΡΓΟ «Ελλάς... στο παραπέντε»
23.00 8 ΟΛΑ (Ε)
01.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.40 8 ΟΛΑ (Συνέχεια)
02.30 ΖΕΥΓΑΡΙΑ (Ε)
03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ
04.00 MOBILE FUN
04.30 ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ (Ε)
05.50 STUDIO ALPHA
10.00 ΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΕΛΕΙΠΕ
13.00 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.30 FORMULA 1 - ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ Μαλαισία Δοκιμαστικά
16.45 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ SUPER LEAGUE «Ατρόμητος - Εργοτέλης»
18.45 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
19.00 ΣΕ ΕΙΔΑ (Ε)
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΑΛ ΤΣΑΝΤΙΡΙ ΝΙΟΥΖ (Ε)
23.00 ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΑ ΤΥΦΛΑ
00.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.00 ΠΑΜΕ ΓΗΠΕΔΟ
02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μαθήματα τρόμου»
03.45 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ
04.00 BELISSIMA
06.00 ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ... ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ
07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ
10.00 ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ
10.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)
12.00 SUMUSU
13.00 MEGA STAR
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.50 TRACTION
15.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)
16.55 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ
17.00 ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ
18.00 TAXI GIRL
19.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (Ε)
22.00 ΛΑΤΡΕΜΕΝΟΙ ΜΟΥ ΓΕΙΤΟΝΕΣ (Ε)
23.00 ΜΑΥΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ (Ε)
24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ερωτική ψύχωση» Α' τηλεοπτική μετάδοση
00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)
02.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φρανκενστάιν 2002»
04.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
05.10 Ο ΜΑΧΗΤΗΣ ΤΟΥ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΟΣ Σειρά
07.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το νησί των κουρσάρων»
15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ (4ος κύκλος)
16.45 ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΤΟΥ ΒΟΥΝΟΥ Νέα ξένη σειρά
17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.45 ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ Σειρά
18.45 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ
19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 FORD BOYARD IV
22.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ιπτάμενος και τζέντλεμαν»
01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αθώος μέχρι αποδείξεως του εναντίου»
04.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αμέρικαν Νίντζα»
12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά
14.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
14.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ
14.30 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
15.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
15.20 ΓΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ Αγροτική εκπομπή
16.00 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ
16.55 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
17.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ
19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
19.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
21.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ
00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
02.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ