Ο
Δημήτρης Μητροπάνος, η λαϊκή φωνή που με ψυχή, μεράκι, αγάπη εδώ και δεκαετίες σμιλεύει τα τραγούδια σημαντικών δημιουργών, προσφέροντας μεγάλες συγκινήσεις και ο
Δημήτρης Μπάσης, φωνή που έχει ξεχωρίσει τα τελευταία χρόνια ερμηνεύοντας όμορφα τραγούδια, δίνουν συναυλία, τη Δευτέρα, στο Θέατρο Βράχων «Μελίνα Μερκούρη», στο Βύρωνα. Δυο φωνές, δυο γενιές και μια βραδιά στον αστερισμό του καλού λαϊκού τραγουδιού. Μαζί τους η
Ζωή Παπαδοπούλου και η
Ελένη Φωτιάδου.