***
Και πόσους έχεις στείλει νωρίς - νωρίς, λόγω τσιμέντου!...
***
Αλλά πάρε τα μέτρα σου, γιατί έτσι και εξοργίσεις τον δήμαρχο Ελευσίνας, κάηκες!!...
***
Δεν έχει εξοργιστεί ακόμα! Περίμενε όμως...
***
Μέσα στον αντικομμουνισμό του, του ντοκιμαντέρ της ΕΤ-3, του «ξέφυγε» και μια... «λεπτομέρεια»: Οι περίφημες χιλιάδες νεκρών στη Ρουμανία, το 1989, ήσαν νεκροί από φυσικό θάνατο, που βρίσκονταν στα νεκροτομεία και που η αντεπανάσταση (μαζί με CIA κ.ά.) τους μετέφεραν στην Τιμισοάρα και μετά τους ξαναπήγαν πίσω!!!
***
Τα τηλεοπτικά συνεργεία είχαν κάνει τη δουλιά τους! Τώρα οι νεκροί μπορούσαν να ταφούν! Δεν τους χρειάζονταν πια!!...
***
Ξέρετε, τηλέπαθοι, ποιο είναι το θέμα! Οι 60.000 νεκροί του Τσαουσέσκου!!
***
Τότε (1989 - 1990) που οι ΤV «μας» ούρλιαζαν μέρα - νύχτα για τη φρίκη του κομμουνισμού! Και οι «ανανεωτές» μαζί!!...
***
Δικαιωμένη η «ανανέωση» (ΣΥΝ)!... Πάντα δικαιώνονται αυτοί!... Καθότι, «ανανέωση»...
***
TV: Μήπως σκέφτεστε να κάνετε αυτοκριτική; Αστειευόμαστε! Σιγά!...
***
Για «νέο κράτος» μίλησε ο Βενιζέλος! Τι νέο; Αστικό, αλλά... νέο!...
***
Πάρτε και τον ΣΥΝ για βοήθεια!...
***
Και κόμμα παιδεραστών συγκροτήθηκε στην Ολλανδία! Σήψη του καπιταλισμού, τι έχεις να μας δείξεις ακόμα;!
***
Ακου «νέο κράτος»!...
***
Δεν ξέρεις από πού ν' αρχίσεις, πού να τελειώσεις και ποιο κώδωνα του κινδύνου να χτυπήσεις. Ο ιμπεριαλισμός σε νέα αναζήτηση αγορών, με τις ενδοϊμπεριαλιστικές αντιθέσεις κι ανταγωνισμούς του και το όσο δυνατό μεγαλύτερο κέρδος γίνεται όλο και περισσότερο ασύδοτος. Χαρακτηριστική απόδειξη αποτελούν οι τεράστιες ευθύνες του για τα σοβαρότατα προβλήματα ατμοσφαιρικής ρύπανσης και γενικότερα τις αυξανόμενες συνεχώς συνέπειες σε βάρος του περιβάλλοντος.
Σ' έναν κόσμο άγριο κι ανασφαλή, σ' έναν κόσμο που βουλιάζει μέσα στα σκάνδαλα και τις ανομίες του, τη διαφθορά, την αδικία, την εκμετάλλευση και την κοινωνική ανισότητα... σ' έναν κόσμο που σβήνει και χάνεται, αναρωτιόμαστε, υπάρχει φως; Υπάρχει ελπίδα; Ναι... υπάρχει... κι αλίμονό μας εάν δεν υπήρχε...! Μόνο που πρέπει να το πιστέψουμε, όχι μόνο συναισθηματικά αλλά και νομοτελειακά.