* * *
Η Στάη την Γαρμπή, ο Χατζηνικολάου την Μπάρμπα, ο Αθανασίου τον Κορκολή, ζήλεψε κι ο Καψής και φώναξε τον Ρακιντζή! Συνεντεύξεις με πλούτο...
* * *
Ανθρωπος της χρονιάς αναδείχτηκε ο Ακης, που καμάρωνε, άμα τη ανακηρύξει του, ως μέγας Ναπολέων! Γιατί άνθρωπος της χρονιάς ο Ακης; Πού να βρεις άκρη...
* * *
Η Νίκη Ξάνθου νίκησε και μπράβο της! Αλλά απ' αυτό, μέχρι του (γνωστού) σημείου, που φθάνετε TV, για εθνικές περηφάνιες και άλλα τέτοια ανόητα, η απόσταση απέχει παρασάγγας! Και δεν έχουμε διάθεση να σας ακολουθήσουμε...
* * *
Τον Καραμανλή υποδέχτηκαν οι Αθίγγανοι του Ασπροπύργου! Για να κάνουν την τύχη τους, άμα γίνει η ΝΔ κυβέρνηση! Πάντως, αν δεν την κάνουν οι Αθίγγανοι (όπερ βέβαιον), θα την κάνει ο βασιλιάς τους και οι αυλικοί του... Εξίσου βέβαιον...
* * *
«Ψέματα είπε ο πρωθυπουργός, και μάλιστα μέσα στο Κοινοβούλιο», δήλωσε ο Καραμανλής! «Και μάλιστα»... Βεβηλώθηκε ο άγιος χώρος! Πρωτοφανές! Ψέματα μέσα στο Κοινοβούλιο; Πού ξανακούστηκε; Κι ας είναι εξαίρεση οι αλήθειες που λέγονται εκεί μέσα...
* * *
Φαράκο: Καμαρωτός καμαρωτός πήγες να τιμηθείς ως συνταξιούχος βουλευτής, παρότι δε σου ανήκει, ούτε η σύνταξη, ούτε το βουλευτιλίκι! Και τα δυο τα έχεις, επειδή υπήρξε (και υπάρχει) το Κόμμα που υπονομεύεις (και υπονόμευες)...
* * *
Ελληνας κανίβαλος; Καλά, δε λένε ότι τα εγκλήματα γίνονται μόνον από Αλβανούς;
* * *
Τώρα που ο Κορκολής αθωώθηκε πανηγυρικά, ποιος από τους δύο έχει το δίκιο με το μέρος του; Ο ίδιος ή ο Μάκης (Τριανταφυλλόπουλος); Εμείς δεν έχουμε ιδέα! Αλλά μπορούμε να σκεφτούμε ότι σε τούτον τον κόσμο δεν μπορεί, παρά να έχουν δίκιο και οι δύο! Μη ρωτήσετε, πώς μπορεί να γίνει αυτό, γιατί θα σας απαντήσουμε με το γνωστό του Καραγκιόζη: Κι εσείς δίκιο έχετε...
Και η Νικόλ και η Μαίρη (Σκόρδου) διασκέδαζαν στη Θεσσαλονίκη όλη τη νύχτα! Η είδηση μεταδόθηκε μετ' επαίνων στις δύο (του «Μπιγκ Μπράδερ» κι αυτές) από τα κανάλια! Λες και είναι σε θέση (τα δυο κορίτσια) να κάνουν και τίποτ' άλλο, εκτός από το να διασκεδάζουν...
* * *
Συζήτηση άνοιξε το «ΣΤΑΡ», με πρωταγωνιστές τον Κώστα και την Μαίρη (Σκόρδου)! Θα λένε τα υπέρ (!!!) και τα κατά του ΜΕΓΚΑλου Μπιγκ Μπαρ-ράδερ, μια κι έχουν εμπειρία από τον Μπιγκ του «ΑΝΤΕΝΝΑ»! Κι όπως είπε ο Κώστας, «μας βοήθησε εσωτερικά»... (η συμμετοχή στο κοτέτσι)!
***
Τηλέπαθον εκ Θεσσαλονίκης: Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια και τις παρατηρήσεις σας. Και δεν πειράζει, αν νομίσατε ότι πειράζει που μας πήρατε τηλέφωνο... Αντε και οι υπόλοιποι τηλέπαθοι ανά τη χώρα γεια σας και χαρά σας και για σήμερα και καλή βδομάδα. Αύριο πάλι μαζί με περισσότερα νέα ...καναλάτα!
|
Πρωτοφανώς αιματηρά επίπεδα έχει, πλέον, αγγίξει η βία στη Μέση Ανατολή, που τείνει να γίνει ανεξέλεγκτη μετά την κλιμάκωση που πυροδότησε η ισραηλινή στρατιωτική εισβολή σε προσφυγικά στρατόπεδα της Δ. Οχθης, την περασμένη βδομάδα