15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.45 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ Νεοέλληνες ποιητές, λογοτέχνες: «Ο Ιάκωβος Καμπανέλης στην αυλή των θαυμάτων του». Μιλάω ελληνικά 1ο & 2ο μέρος. ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ: «Γνωστός και άγνωστος φίλος»
16.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Μέγα φράγμα Αυστραλίας
17.00 ΜΙΚΡΟ-ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ Ο Θανάσης Μπαλοδήμας συνομιλεί με τον σκηνοθέτη Βαρδή Μαρινάκη. Στο τέλος της συνέντευξης θα μεταδοθεί η ταινία του «Καλοκαιρινός Ερωτας»
18.00 ΔΕΛΤΙΟ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ
18.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ρεπορτάζ & αναλύσεις για την αθλητική επικαιρότητα στην Ελλάδα και στον κόσμο. Με τους Μιχάλη Χάρο και Κώστα Τσίφτη
19.00 ΕΔΩ ΕΛΛΑΔΑ Μακεδονία 3ο
19.15 AUTO SPRINT LIVE (Ε) Οι Στράτος Φωτεινέλης και Κώστας Πατσουρέας που επιμελούνται και παρουσιάζουν την εκπομπή, φιλοξενούν τους ιδιοκτήτες ομάδων αγωνιστικών αυτοκινήτων, Στέλιο Φάκαλη, Χρήστο Πλεξίδα και Γιώργο Αρβανιτάκη. Συνομιλούν για τα προβλήματα, αλλά και τις προοπτικές των αγώνων στον ελλαδικό χώρο.
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
22.00 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Ο Κώστας Καραχάλιος συνομιλεί με τους καλεσμένους του, με θέμα: «11η Σεπτεμβρίου, 2 χρόνια μετά, η ιμπεριαλιστική επίθεση κατά των λαών σε εξέλιξη...»
23.15 11η ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΤΟ ΠΡΟΣΧΗΜΑ Τα χτυπήματα στη Νέα Υόρκη ή η οικονομική ύφεση και η προώθηση νέων γεωστρατηγικών σχεδίων ευθύνονται για το χορό του πολέμου που έχουν ανοίξει οι ιμπεριαλιστές; Ενα ρεπορτάζ που επιμελήθηκε ο δημοσιογράφος Παύλος Ρούφας
23.40 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Θηβαίος Χρήστος
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
08.00 CHAPI CHAPO - BINKA
08.15 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ
08.45 ANDY PANDY
08.50 ΤΕΛΕΤΑΜΠΙΣ
09.15 ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ
09.40 ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ
10.10 Ο ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΜΙΑΣ ΞΕΧΑΣΜΕΝΗΣ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑΣ
10.30 ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ
11.00 ΤΑ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΑ ΤΗΣ ΜΟΔΑΣ
11.30 ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΙ ΤΟΠΟΙ
12.00 Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕ ΚΕΪΚ
12.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο καταφερτζής»
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ
14.30 ΟΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ (Ε)
15.25 ΤΣΙΚΙΤΙΤΑΣ
16.30 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ
17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ - ΚΑΙΡΟΣ
18.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «Μηχανές πέρα από τα όρια»
19.00 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ «Ισπανία - Ισραήλ»
21.00 PRE GAME
22.00 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ «Ελλάδα - Ιταλία»
00.45 ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΡΟΤΟ - ΤΖΟΚΕΡ
01.00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΟΝΤΕΡΝΟΥ ΠΕΝΤΑΘΛΟΥ
01.15 ΣΟΠΡΑΝΟΣ (Ε) Σειρά
02.00 ΜΑΤΛΟΚ Σειρά
06.00 ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ
10.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ... ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΝΑΣ ΤΟΠΟΣ
10.30 ΕΝΘΑΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ Σειρά
11.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝ ΠΕΪΡΟΝ
12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ - ΚΑΙΡΟΣ
13.00 ΟΜΙΛΕΙΤΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ (Ε)
14.00 ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΜΑΝΟ ΛΟΪΖΟ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ
16.00 ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ «Ινδονησία»
16.30 Ο ΟΛΙΒΕΡ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ «... για τους παίκτες του ράκμπι»
17.00 ΕΞ ΟΜΟΝΟΙΑΣ
17.30 ΣΙΚΕΛΙΑ, ΕΝΑ ΠΑΛΙΜΨΗΣΤΟ «Το βυζαντινό Παλέρμο»
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
19.00 ΤΑΞΙΔΙΑ «Σκοτία»
20.00 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ
22.00 Ο ΑΓΝΩΣΤΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ
24.00 ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΤΗΣ ΝΕΤ ΣΤΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΔΡΑΜΑΣ
00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.45 Η ΤΖΑΖ ΚΑΙ ΟΙ ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΤΗΣ
08.01 ΥΠΕΡΑΣΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ (Ε)
09.00 ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ ΣΥΜΠΑΝ «Κοσμικοί γείτονες»
09.30 ΑΝΑΠΝΟΗ ΖΩΗΣ
10.00 Η ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ
12.00 ΑΤΕΛΙΕ show
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.55 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ
14.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ
16.30 ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΤΗΣ ΔΡΑΣΗΣ ΤΟΥ ΧΟΛΙΓΟΥΝΤ «Χάρισον Φορντ»
17.00 ΜΠΡΟΝΤΓΟΥΕΪ, ΕΝΑΣ ΑΙΩΝΑΣ ΜΙΟΥΖΙΚΑΛ «Ρίτσαρντ Ασκροφτ»
18.30 ΠΕΡΙΠΛΑΝΗΣΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ «Στο απάνω Μεραμπέλο» A΄ μέρος
19.00 ΠΕΡΙΜΕΤΡΟΣ
19.30 ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ
19.55 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΗΜΙΩΡΟ
20.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.30 ΣΥΓΧΡΟΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.30 ΤΟ ΝΕΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥΣ AIDS Ντοκιμαντέρ
01.30 THE CURE - LIVE AT BARROWLANDS 1984
02.30 ME MIA TPITH MATIA (E)
04.30 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
05.30 Η ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ (Ε)
07.30 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΗΜΙΩΡΟ (Ε)
06.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΟΥ CBS
06.30 ΒΟΛΤΡΟΝ
07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤ1
10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ
11.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ 1 ΣΕ ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ
11.05 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ (Συνέχεια)
13.05 SUPER GAME
13.15 ΝΤΑΝΤΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΙΕΣ (Ε)
14.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
14.55 ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ
15.05 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)
15.25 SUPER GAME
15.30 ΛΙΦΤΙΝΓΚ (Ε)
16.30 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)
17.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ
17.45 SUPER GAME
17.50 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ (Ε)
18.40 ΣΟΦΙΑ ΟΡΘΗ (Ε)
19.20 Η ΛΑΜΨΗ
20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
21.00 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)
22.00 ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΨΕΜΑ (Ε)
22.40 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ 1 ΣΕ 1 ΛΕΠΤΟ
23.30 Η ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ
00.30 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κένεντι: η ιστορία ενός προέδρου» Α΄ μέρος
04.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γκανγκ Χο»
05.45 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ
06.45 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ
10.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σήκω χόρεψε συρτάκι»
12.00 Ο ΙΟΥΔΑΣ ΦΙΛΟΥΣΕ ΥΠΕΡΟΧΑ (Ε)
13.00 ΕΝ ΛΕΥΚΩ
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.50 ΜΑΡΙΑ
15.20 ΕΣΜΕΡΑΛΝΤΑ
16.20 ΜΑΡΙΜΑΡ
17.20 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
17.30 ΜΠΟΡΩ
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.45 ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΡΟΠΟΛΗ (Συνέχεια)
21.30 ΠΑΤΡΑ - ΒΕΝΕΤΙΑ (Ε)
22.30 ΑΧ! ΚΑΙ ΝΑ 'ΞΕΡΕΣ (Ε)
23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καλιφόρνια»
01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)
02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τσιγγάνικη καρδιά»
04.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ
04.15 ΜΠΟΡΩ (Ε)
05.45 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΑΖΙ
10.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ (Ε)
11.00 ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΙΛΟΙ(Ε)
11.45 ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ (Ε)
13.10 ΚΑΡΕ ΤΗΣ ΝΤΑΜΑΣ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΤΟ ΡΕΤΙΡΕ (Ε)
16.00 ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΟΛΟΤΑΧΩΣ
16.50 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)
17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ
17.50 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ
18.30 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ
19.10 ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΟΥ (Ε)
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 Σ' ΑΓΑΠΩ - Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)
21.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ομηροι του τρόμου»
23.40 ΕΚΤΑΚΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ «Πέρα από την 11η Σεπτεμβρίου: Ο κόσμος στη δίνη της ανασφάλειας»
00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.30 ΕΚΠΟΜΠΗ (Συνέχεια)
01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ολες οι γυναίκες του προέδρου»
04.00 ΕΝΟΧΗ ΑΓΑΠΗ (Ε)
06.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
07.00 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ
10.00 ΛΟΓΙΑ STARATA
12.00 ΕΧΩ ΘΕΜΑ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.00 SUPER STAR
16.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.28 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
16.30 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΝΑ
17.30 ΛΑΟΥΡΑ
18.30 ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ
19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.40 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κόκκινος πλανήτης»
23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στον πυρετό του μεσονυκτίου»
01.00 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ
02.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι εκτελεστές»
04.15 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ