ΣΕΛ. 15
Ο λαός να δρομολογήσει τη δική του λύση παλεύοντας για τον άλλο δρόμο ανάπτυξης με λαϊκή εξουσία και οικονομία
Η Ελληνική Επιτροπή για τη Διεθνή Υφεση και Ειρήνη διοργανώνει την Τρίτη 7 Αυγούστου στις 7.30 μ.μ. στον Ιερό Βράχο της Ακρόπολης αγωνιστική κινητοποίηση και πορεία προς το Σύνταγμα, με αφορμή τη συμπλήρωση 67 χρόνων από τις ρίψεις των πυρηνικών βομβών.
Επιβεβαιώνονται μέχρι κεραίας οι εκτιμήσεις του ΔΣ των χαλυβουργών ότι έχουμε φτάσει σε αυτό που λέμε ολομέτωπη επίθεση στα δικαιώματα όλων των εργαζομένων. Βιομήχανος και κυβέρνηση πάνε χέρι - χέρι για να μην κουνιέται φύλλο στο χώρο δουλειάς. Η επιχείρηση τρομοκράτησης συναντά τη σθεναρή αντίσταση των εργατών που συσπειρωμένοι στο Σωματείο τους και με διαρκή την έκφραση ταξικής αλληλεγγύης από τους εργαζόμενους άλλων κλάδων, δίνουν τη μάχη τόσο για την υπεράσπιση των δικαιωμάτων τους όσο και για την επαναπρόσληψη των απολυμένων.