Πλήρωσες τα κέρδη τους, να μην πληρώσεις και την κρίση τους! ΠΑΜΕ ισχυρό - Αντεπίθεση: Η απάντηση στην καπιταλιστική κρίση. Δεν τους φοβόμαστε! Τους παλεύουμε! Θα τους νικήσουμε! Με αυτά τα συνθήματα η Πανελλαδική Γραμματεία Εκπαιδευτικών του ΠΑΜΕ, απευθύνεται σε δασκάλους - νηπιαγωγούς και καθηγητές, μπροστά στα συνέδρια των εκπαιδευτικών ομοσπονδιών ΔΟΕ (21-24/6) και ΟΛΜΕ (25-28/6) καλώντας τους σε «Αντεπίθεση! Απειθαρχία - Ανυπακοή στην ΕΕ», καλώντας τους να αλλάξουν το τοπίο, δίνοντας δύναμη στο ΠΑΜΕ, ψηφίζοντας ΕΣΑΚ ΔΕΕ. Ο «Ρ» παρουσιάζει σήμερα ολόκληρο το κείμενο της Διακήρυξης του ΠΑΜΕ στους εκπαιδευτικούς. «Συναδέλφισσα - συνάδελφε Θυμήσου: Πριν από την κρίση ζήσαμε μια περίοδο...