Παμπατραϊκή σύσκεψη φοιτητών και σπουδαστών για τη συγκρότηση Γραμματείας Πάτρας του Μετώπου Αγώνα Σπουδαστών, διοργανώνουν σήμερα στις 6 μ.μ., στο Εργατικό Κέντρο Πάτρας, οι επιτροπές αγώνα Μηχανικών Η/Υ, Ηλεκτρολόγων Μηχανικών, Ιατρικής, Φυσικού, Χημικού, Μαθηματικού, Παιδαγωγικού, Φιλολογίας, Αρχιτεκτόνων Μηχανικών του Πανεπιστημίου Πατρών, οι Επιτροπές Αγώνα ΣΔΟ, ΣΤΕΦ, ΣΕΥΠ του ΤΕΙ Πάτρας και ο Σύλλογος Φοιτητών Εστίας Πάτρας. Το ΜΑΣ απευθύνεται στους φοιτητές και σπουδαστές που δε βολεύονται με την κατάσταση που επικρατεί τόσο στην εκπαίδευση και την προοπτική των αποφοίτων, όσο και στο ίδιο το φοιτητικό - σπουδαστικό κίνημα, και τους καλεί να συμμετέχουν μαζικά στη σύσκεψη, να...