Ηαντιπροσωπεία του ΚΚΕ, με επικεφαλής τη ΓΓ της ΚΕ Αλέκα Παπαρήγα, που επισκέφτηκε χτες τη ΛΑΡΚΟ Λάρυμνας, τη βρήκε στα... σκοτάδια, αφού το ηλεκτρικό ρεύμα παρέμεινε κομμένο για ώρες, άγνωστο για ποιο λόγο. Ενα τυχαίο γεγονός που όμως θα μπορούσε να συμβολίσει την πορεία της μοναδικής στο είδος της επιχείρησης, μια πορεία στα «σκοτάδια» της ιδιωτικοποίησης, όπου την οδηγεί η κυβερνητική πολιτική, εναντίον της οποίας η Αλέκα Παπαρήγα κάλεσε σε «έναν πραγματικό ξεσηκωμό». Το μουντό φθινοπωρινό πρωινό ταίριαζε γάντι με τα αισθήματα ανασφάλειας και αβεβαιότητας των εργαζομένων, όπως τα μετέφεραν στην αντιπροσωπεία του ΚΚΕ τα μέλη του ΔΣ του σωματείου. Η περιοδεία της Αλ. Παπαρήγα και των...