Για 6 μόνο παραστάσεις - για όσους δεν πρόλαβαν να το δουν - από 8/12 (κάθε Τετάρτη - Πέμπτη) θα παίζεται στο θέατρο «Σφενδόνη» το έργο «Αίμα κακό» από το βιβλίο «Μια εποχή στην κόλαση» του A. Ρεμπώ, σε σκηνοθεσία, επεξεργασία κειμένου και ερμηνεία Αρη Ρέτσου. Πρόκειται για μια εσωτερική σκέψη που θέλει να γκρεμίσει τα όρια του χώρου και του χρόνου. Ο Ρεμπώ στήνει, ως πρωταγωνιστής, ένα θεατρικό χώρο από όπου προσπαθεί να αποδράσει. Ενας άνεργος, ακαθορίστου ηλικίας και εποχής γελωτοποιός που τυχαία βρίσκεται στη σκηνή κάποιου ερειπωμένου θεάτρου, «ανιχνεύει» άλλοτε με επιτυχία και άλλοτε όχι, τα «υψηλά» νοήματα της ποίησης. Στο θέατρο «Τόπος Αλλού» παίζεται η παράσταση «Η Νόρα... μετά»...
Ο Βασίλης Παπακωνσταντίνου, σε μια εποχή που οι ψίθυροι έγιναν κραυγές, αφήνει την έντονα ηλεκτρική διάθεση και «στήνει» μια αλλιώτικη εκρηκτική και αφυπνιστική παράσταση, κάθε Παρασκευή και Σάββατο...