Δευτέρα 13 Φλεβάρη 2012
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Εστω και με αρκετό άγχος ο Παναθηναϊκός κατάφερε να... καθαρίσει στο τέλος τον αγώνα με την αξιόμαχη Ξάνθη στο ΟΑΚΑ, την οποία νίκησε με 3-0 και ξαναπέρασε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με διαφορά δύο βαθμών από τον δεύτερο Ολυμπιακό. Οι «πράσινοι», που συνάντησαν αρκετά προβλήματα από την αμυντική λειτουργία της Ξάνθης, κατάφεραν να ξεκλειδώσουν το παιχνίδι στο τελευταίο 15λεπτο χάρη στα γκολ των Τότσε (78'), Καραγκούνη (89') και Πετρόπουλου (στις καθυστερήσεις). Η έκταση του σκορ αδικεί τους ακρίτες που έχασαν ευκαιρίες στο 0-0. Στ' άλλα ματς της αγωνιστικής ξεχωρίζει η νίκη του ΠΑΟΚ στο Ηράκλειο απέναντι στον ΟΦΗ με σκόρερ τον νεαρό Γιάννου στο πρώτο του ματς ως βασικού. Σημαντική...
313 λέξεις, σελ.: 25

Icon

Την τύχη στα χέρια του όσον αφορά την κατάληψη της πρώτης θέσης στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος που δίνει το απόλυτο πλεονέκτημα έδρας μέχρι τον τελικό έχει πλέον ο Ολυμπιακός μετά την...