Κινητοποίηση διοργάνωσαν χτες στο ΙΚΑ Ιλίου οι Λαϊκές Επιτροπές και Επιτροπές Αγώνα Ιλίου και Αγίων Αναργύρων - Καματερού, με κεντρικό αίτημα τη θεώρηση των βιβλιαρίων Υγείας ανέργων και ανασφάλιστων. Αντιπροσωπεία των συγκεντρωμένων συναντήθηκε με τη διευθύντρια και έθεσαν το ζήτημα. Η διευθύντρια απάντησε ότι το θέμα άπτεται γενικότερης κυβερνητικής μεταρρύθμισης, ξεκαθαρίζοντας ότι η ίδια δεν είναι αρμόδια για να πάρει τέτοια απόφαση. Στη συνέχεια, η αντιπροσωπεία συνάντησε το διευθυντή Υγειονομικών Υπηρεσιών, όπου έθεσε το θέμα της περίθαλψης όλων, ανεξάρτητα αν έχουν ή όχι θεωρημένο βιβλιάριο. Ο τελευταίος απάντησε ότι δεν αρνούνται την εξέταση όλων, αλλά δεν μπορούν να...