Από μεθαύριο Δευτέρα ξεκινούν νέες αγροτικές κινητοποιήσεις κατά της ληστρικής πολιτικής της τρικομματικής συγκυβέρνησης και της Κοινής Αγροτικής Πολιτικής της ΕΕ. Στη Θεσσαλία, τη Δευτέρα 10 Δεκέμβρη, στις 11 το πρωί, πραγματοποιείται μεγάλο συλλαλητήριο, με τρακτέρ, στην κεντρική πλατεία της Καρδίτσας και την ίδια μέρα και ώρα, αγωνιστική συγκέντρωση στην κεντρική πλατεία των Τρικάλων. Η συνέχεια δίνεται την Πέμπτη 13 Δεκέμβρη, στις 11 π.μ., με συλλαλητήριο, με τρακτέρ, στην πλατεία των Φαρσάλων. Την επόμενη μέρα, Παρασκευή 14 Δεκέμβρη, στον αγώνα μπαίνουν οι αγροτοκτηνοτρόφοι της Λέσβου, με παλλεσβιακό συλλαλητήριο και συγκέντρωση, στις 11 το πρωί, στην πλατεία Σαπφούς. Οι...
Σε αγώνα ενάντια στον τεμαχισμό και την ιδιωτικοποίηση της ΛΑΡΚΟ, στις απολύσεις και στις μειώσεις μισθών, που θα πρέπει να πάρει χαρακτήρα ενάντια στα μονοπώλια και την πλουτοκρατία, καλεί τους...
Την καταστροφική πολιτική που παραδίδει στα επιχειρηματικά συμφέροντα τη δημόσια περιουσία κατήγγειλε χτες στη Βουλή ο κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος του ΚΚΕ Σπ. Χαλβατζής, στην παρέμβασή του στη...