Με μια μουσική βραδιά υπό το σεληνόφως, με την Μελίνα Κανά και τον Βασίλη Λέκκα, αρχίζουν, αύριο, με ελεύθερη είσοδο, στον αρχαιολογικό χώρο της Ελευσίνας, τα φετινά 38α Αισχύλεια. Ο Γιώργος Ανδρέου και ο Γιώργος Καζαντζής παρουσιάζουν έναν κύκλο από γνωστά τραγούδια τους, επιτυχίες με τους δύο ερμηνευτές και με τη συνοδεία των πιάνων τους. Οι δύο συνθέτες, άλλοτε ο καθένας μόνος του και άλλοτε οι δύο μαζί, παίζουν τα τραγούδια τους ως ένα αποτέλεσμα δημιουργικής φαντασίας και εξέλιξης. Το φετινό Φεστιβάλ περιλαμβάνει 26 εκδηλώσεις, από τις οποίες 9 θεατρικές, 7 μουσικές, καθώς και βδομάδα ελληνικού κινηματογράφου από τις 23 έως τις 30 Σεπτέμβρη, με 8 προβολές ταινιών σημαντικών σκηνοθετών...