Από το 40ό Φεστιβάλ ΚΝΕ - «Οδηγητή» δε θα μπορούσε να λείπει η αναφορά στο 11ο Συνέδριο της ΚΝΕ που θα γίνει στις 18, 19, 20 και 21 Δεκέμβρη. Το τρίπτυχο σύνθημα του Συνεδρίου: «Πρωτοπόρα νεολαία του ΚΚΕ. Μαχητικά στο δρόμο για το σοσιαλιστικό αύριο, χωρίς κρίσεις, πολέμους εκμετάλλευση» στόλισε ένα από τα γιγαντοταμπλό της κεντρικής σκηνής στο πάρκο «Αντ. Τρίτσης», ενώ διακινήθηκε πλατιά σε όλο το Φεστιβάλ το τρέχον φύλλο του «Οδηγητή» του Σεπτέμβρη, μαζί με το οποίο κυκλοφόρησαν οι Θέσεις του ΚΣ της ΚΝΕ για το 11ο Συνέδριο. Μέσα από τις σελίδες του «Οδηγητή», εξάλλου, τους επόμενους μήνες θα διεξαχθεί και δημόσιος διάλογος για τις Θέσεις και το Καταστατικό της Οργάνωσης, όπως έχει...