Μεγάλη πολιτική - πολιτιστική εκδήλωση διοργανώνει το Κεντρικό Συμβούλιο της ΚΝΕ, με αφορμή τη συμπλήρωση 40 χρόνων από το 1ο Συνέδριο της ΚΝΕ (18 - 22 Φλεβάρη 1976). Η εκδήλωση θα γίνει το Σάββατο 20 Φλεβάρη, στις 19.00, στο κλειστό γήπεδο του Σπόρτιγκ (σταθμός ΗΣΑΠ «Αγιος Ελευθέριος»), όπου ακριβώς είχε γίνει και το 1ο Συνέδριο της ΚΝΕ, και θα μιλήσει ο Γραμματέας του Κεντρικού Συμβουλίου της ΚΝΕ, Νίκος Αμπατιέλος. Οι Οργανώσεις της ΚΝΕ στην Αττική έχουν ριχτεί στη μάχη για την προετοιμασία της εκδήλωσης. Εχουν βάλει στόχο για πλατύ άνοιγμα σε όλους τους χώρους, όπου ζει, εργάζεται και μορφώνεται η νεολαία. Να συζητήσουν για την ανάγκη οργάνωσης της πάλης. Να αναδείξουν την αναγκαιότητα...