Μετά τη Νέα Υόρκη και την «καρδιά» του Μανχάταν, όπου προσκλήθηκε να δώσει συναυλίες με έργα του Μίκη Θεοδωράκη, η Μπέττυ Χαρλαύτη, με εφόδιο την πολύτιμη «θητεία» της δίπλα στον μεγάλο Ελληνα δημιουργό, ταξιδεύει το έργο του μέχρι την Ελβετία. Μαζί της επί σκηνής ο καταξιωμένος πιανίστας Γιάννης Μπελώνης, στενός συνεργάτης, τα τελευταία χρόνια, του Μίκη Θεοδωράκη. Οι δυο καλλιτέχνες θα ερμηνεύσουν στην Salle Paderewski της Λοζάνης επιλογές από το σύνολο του έργου του Μίκη Θεοδωράκη, προσκεκλημένοι του Συλλόγου Ελλήνων Λοζάνης «Εστία», σε μια βραδιά τιμής στον Ελληνα δημιουργό, στις 12 Νοέμβρη. Η Μπέττυ Χαρλαύτη έχει σπουδάσει Κλασικό τραγούδι και Μελοδραματική με τον διάσημο Ελληνα τενόρο...