Με τον Ολυμπιακό να θέλει τη διατήρηση στα ψηλά και τους ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκό να βρίσκονται σε κομβικό σημείο (πιο χειρότερα ο δεύτερος) για το στόχο της πρόκρισης, οι τρεις ελληνικές ομάδες μπαίνουν σήμερα στην 4η αγωνιστική των ομίλων τους στο Europa League. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Στόχος η παραμονή στο ρετιρέ Η ευρεία νίκη στο «Γ. Καραϊσκάκης» επί του ίδιου αντιπάλου στην προηγούμενη αγωνιστική έφερε (σε συνδυασμό και με την ήττα του ΑΠΟΕΛ) τον Ολυμπιακό στην κορυφή του ομίλου, δίνοντάς του νέα ώθηση για τη συνέχεια. Αντιμετωπίζοντας σήμερα στο Καζακστάν την Αστάνα, ο στόχος των «ερυθρολεύκων» είναι η νίκη και η διατήρηση στην κορυφή. Παρά το κομβικό της αναμέτρησης, ο Πάουλο Μπέντο προσπάθησε να...