Τρίτη 26 Οχτώβρη 2021
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ

Eurokinissi

Η νίκη του Ολυμπιακού στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ και το σημαντικότατο «διπλό» της ΑΕΚ στον Βόλο έφεραν ανακατάταξη στις πρώτες θέσεις της Super League 1 μετά την 7η αγωνιστική. Οι «ερυθρόλευκοι» διατηρήθηκαν μόνοι 1οι, με την «Ενωση» να περνάει μόνη 2η στο κατόπι τους. Στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» ο Ολυμπιακός νίκησε 2-1 τον ΠΑΟΚ, με εφαλτήριο την απόδοσή του στο πρώτο ημίχρονο και πρωταγωνιστή τον Αγκιμπού Καμαρά. Οι «ερυθρόλευκοι» εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο τις μεσοαμυντικές αδυναμίες του «Δικεφάλου του Βορρά» και προηγήθηκαν 2-0 στα πρώτα 45 λεπτά (Καμαρά 22', Μασούρας 31'), ενώ έχασαν και σημαντικές ευκαιρίες, με κυριότερη το διπλό δοκάρι του Ελ Αραμπί. Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι...
459 λέξεις, σελ.: 25

Eurokinissi

Τoν τίτλο του κορυφαίου Ελληνα αθλητή στους φετινούς Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο απέσπασε ο χρυσός Ολυμπιονίκης του μήκους, Μίλτος Τεντόγλου. Ο νεαρός άλτης βραβεύτηκε από την Ελληνική Ολυμπιακή...