Στους μαθητές των ΕΠΑΛ της χώρας απευθύνεται η ΚΝΕ, που το επόμενο διάστημα ξεδιπλώνει ένα πλούσιο πρόγραμμα παρεμβάσεων με τη νέα επεξεργασμένη ανακοίνωση που κυκλοφόρησε με σύνθημα «Το ΕΠΑΛ αλλιώς!». Με περιοδείες, συσκέψεις, εκδηλώσεις, μέσα και από πολύμορφη δραστηριότητα, όπως τη συμπλήρωση ερωτηματολογίων που ήδη κυκλοφορούν, οι Οργανώσεις της ΚΝΕ σε όλη την Ελλάδα συζητούν πλατιά με τους μαθητές και τις μαθήτριες των ΕΠΑΛ την ανάγκη να δυναμώσει ο αγώνας για την ουσιαστική αναβάθμιση της Επαγγελματικής Εκπαίδευσης. Για να μαθαίνουν ολοκληρωμένα την ειδικότητά τους και το πτυχίο ειδικότητας που παίρνουν να είναι η μόνη προϋπόθεση για εργασία με δικαιώματα. Για να αναβαθμιστεί ο τρόπος...