Τρίτη 19 Ιούλη 2022
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ

INTIME NEWS

Στην κατάκτηση ενός ακόμα μεταλλίου στη μέχρι τώρα σπουδαία καριέρα του έφθασε ο Μίλτος Τεντόγλου, ο οποίος κατέκτησε τη δεύτερη θέση στο μήκος στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Στίβου που γίνεται στο Γιουτζίν του Ορεγκον στις ΗΠΑ. Με καλύτερο άλμα στα 8,32 μ. ο Ελληνας άλτης κατέλαβε την 2η θέση στον τελικό του αγωνίσματος, όπου στη μεγαλύτερη διάρκειά του βρέθηκε αγκαλιά με την πρωτιά, αρχικά με τα 8,30 μ. στη δεύτερη προσπάθεια. Ωστόσο ο Κινέζος Γουάνγκ, με άλμα στα 8,36 μ. στην 6η και τελευταία του προσπάθεια ήταν αυτός που... έκλεψε το χρυσό από τον Ελληνα άλτη, ο οποίος έμεινε στα 8,29 μ. στη δική του τελευταία προσπάθεια. Τρίτος αναδείχθηκε ο Ελβετός Σιμόν Εχάμερ με 8,16 μ. Για τον αθλητή του...
681 λέξεις, σελ.: 23
Για μια ακόμη χρονιά, το τι τελικά θα ισχύσει με τις θέσεις προβιβασμού και υποβιβασμού μεταξύ των πρωταθλημάτων της Super League 1 και της Super League 2 δείχνει να αποτελεί και πάλι σημείο όξυνσης...