Με σύνθημα «Τα κέρδη τους ή οι ζωές μας... #ΤΩΡΑ_ΚΚΕ», τα μέλη και οι φίλοι της ΚΝΕ, σε όλη τη χώρα, διοργανώνουν τον Απρίλη τα Μαθητικά Φεστιβάλ της ΚΝΕ. Θα τα δούμε να πραγματοποιούνται τον επόμενο μήνα σε εκατοντάδες στέκια, πάρκα, πλατείες και γειτονιές σε εκατοντάδες πόλεις, νησιά και χωριά της χώρας μας! Τα Μαθητικά Φεστιβάλ της ΚΝΕ, ειδικά φέτος, μετά τις μεγαλειώδεις κινητοποιήσεις του λαού μας για το έγκλημα στα Τέμπη, θα είναι το ραντεβού των χιλιάδων μαθητών που: δάκρυσαν, οργίστηκαν, αναρωτήθηκαν «γιατί», βλέποντας τις εικόνες του τρένου στα Τέμπη, έβαλαν την τσάντα τους για να σχηματιστεί ένα σύνθημα οργής, θλίψης, αγώνα σε κάθε γωνιά της χώρας, σε κάθε σχολικό προαύλιο...