Κινηματογραφική βδομάδα ιδιαίτερα πλούσια και ενδιαφέρουσα, αν και θα μιλήσουμε μόνο για δύο ταινίες από άποψη διανομής. Παράλληλα όμως «τρέχουν» και κάποια πολύ ενδιαφέροντα Φεστιβάλ. Ετσι, σήμερα Πέμπτη ξεκινά το Πανόραμα Ευρωπαϊκού Κινηματογράφου, το μακροβιότερο κινηματογραφικό φεστιβάλ της Αθήνας - 36 χρόνια διαρκούς προσφοράς στην τέχνη του σινεμά - και με ξεχωριστούς καλεσμένους, όπως ο σεναριογράφος Πωλ Λάβερτι και οι σκηνοθέτες Εμίρ Κουστουρίτσα και Ελία Σουλεϊμάν. Οι πλούσιες προφεστιβαλικές εκδηλώσεις έχουν ήδη αρχίσει και το κυρίως πρόγραμμα διεξάγεται από σήμερα Πέμπτη μέχρι και την Τετάρτη 6/12, στους κινηματογράφους «Ελλη» και «Ανδόρα». Σήμερα στις 8 μ.μ. στον κινηματογράφο...