ΣΤΡΑΣΒΟΥΡΓΟ (της ανταποκρίτριάς μας Αλ. ΦΩΤΑΚΗ).- Στις... γνωστές θλιβερές διαπιστώσεις για τις επιπτώσεις του ντόπινγκ στον αθλητισμό και τις μεγαλόστομες κορόνες για την καταπολέμηση του φαινομένου, «έμεινε» το ψήφισμα του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου που προέκυψε έπειτα από συζήτηση στη συνεδρίαση της Ολομέλειας που έγινε χτες στο Στρασβούργο. Το ψήφισμα (σ.σ. «πέρασε» με μεγάλη πλειοψηφία) που προέκυψε από συζήτηση κατά την οποία εξετάστηκε το θέμα του ελέγχου και της καταπολέμησης του ντόπινγκ στον επαγγελματικό αθλητισμό, απλά περιορίζεται στο να καταγγείλει την κατάσταση. Σημειώνεται ότι το ΚΚΕ καταψήφισε τη συγκεκριμένη πρόταση, σε αντίθεση με το ΠΑΣΟΚ και τη ΝΔ. Στο ψήφισμα...