Πέμπτη 30 Ιούνη 2005
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Με το χρυσό μετάλλιο του Θεοδόση Παυλίδη στην κατηγορία των 74 κιλών, έπεσε η αυλαία της ελευθέρας πάλης, στους Μεσογειακούς Αγώνες της Αλμέιρα. Ο Παυλίδης, στον τελικό της διοργάνωσης νίκησε με 2-0 (3-1 στα σημεία) τον Τούρκο Φαχρετίν Οζάτα και έτσι ανέβηκε στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου. Το χάλκινο μετάλλιο των 96 κιλών κατέκτησε ο Αφταντίλ Ξανθόπουλος. Ο Ελληνας πρωταθλητής, στον τέταρτο αγώνα του πενταμελούς ομίλου που δημιουργήθηκε στη συγκεκριμένη κατηγορία, επικράτησε με πτώση του Αιγύπτιου Σαλέχ Εμαρά. ΤΖΟΥΝΤΟ: Ασημένια η Μπουκουβάλα Το ασημένιο μετάλλιο της κατηγορίας των -57 κιλών του Μεσογειακού τουρνουά τζούντο, κατέκτησε η Ιουλιέτα Μπουκουβάλα. Η πρωταθλήτρια του Πανελληνίου...