Το διάσημο Μπαλέτο στον Πάγο της Αγ. Πετρούπολης, το μοναδικό, διεθνώς, συγκρότημα που συνδυάζει τον κλασικό χορό με το καλλιτεχνικό πατινάζ, έρχεται στην Ελλάδα με το υπέροχο έργο του Τσαϊκόφσκι «Καρυοθραύστης». Οι παραστάσεις ξεκινούν στις 16/11, στο κλειστό Φαλήρου (Δέλτα Φαλήρου, τέρμα Συγγρού) και θα δίνονται κάθε Τετάρτη και Παρασκευή (8.30 μ.μ.), Σάββατο (5.30 μ.μ. και 9 μ.μ.) και Κυριακή (12.30 μ.μ. και 5.30 μ.μ.). Το έργο παρουσιάζεται σε χορογραφία του Κονσταντίν Ρασάντιν, πρώτου χορευτή, αργότερα χορογράφου των Μπαλέτων «Μαρίινσκι» (πρώην «Κίροφ») και καλλιτεχνικού διευθυντή από το 1979, ο οποίος μετέφερε στον πάγο την αυθεντική πρώτη χορογραφία του Μάριους Πετιπά. Τριάντα πέντε...