Μοιάζει παράλογο, δεν είναι... Είναι η πραγματικότητα που εσύ αρνείσαι να δεχτείς κάθε που εγκρίνεις και με την ψήφο σου μια πολιτική, η οποία, πριν ακόμα από την κάλπη, σου δηλώνει ανοιχτά ότι αύριο σε περιμένει ακόμα πιο σκληρός βούρδουλας. Είναι η πραγματικότητα, που σε δυναστεύει και επικαλείται τη δική σου ψήφο ως έγκριση για ό,τι παθαίνεις. Στο λένε ωμά, στα μούτρα, χειρότερο κι από φτύσιμο. Αν, ομολογεί ο έντυπος κυβερνητικός εκπρόσωπος, τη Δευτέρα η κυβέρνηση βγει αλώβητη από τις εκλογές, αυτό θα σημαίνει ότι οι ψηφοφόροι έλυσαν το πρόβλημα στην Παιδεία υπέρ της κυβέρνησης. Και μόνο γι' αυτήν την ομολογία, που σου λέει πως με την ψήφο σου εγκρίνεις το τσάκισμα του παιδιού σου, τους...