Με γεύση γλυκόπικρη έμεινε η Εθνική εφήβων μετά την ολοκλήρωση του Πανευρωπαϊκού Πρωταθλήματος που βρήκε την Ελλάδα στο δεύτερο σκαλοπάτι της Ευρώπης με το αργυρό μετάλλιο. Στον τελικό η ελληνική ομάδα ηττήθηκε από την αντίστοιχη της Σερβίας με 92-89, σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι με πολλές εναλλαγές. Για τους έφηβους του Νίκου Κεραμέα η απώλεια του χρυσού μεταλλίου και μάλιστα έτσι όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα στον τελικό αφήνει μια πικρία, εντούτοις ακόμα και η δεύτερη θέση η αποτελεί σημαντική επιτυχία. Κάτι που παραδέχτηκε και ο ίδιος ο Ελληνας ομοσπονδιακός τεχνικός στις δηλώσεις του. «Τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό. Είμαι ευχαριστημένος από την απόδοσή τους, αλλά και από το...