Eurokinissi |
Καταγόταν από τη Χαλκίδα, αλλά στα 24 του χρόνια βρέθηκε στη Γερμανία για σπουδές τις οποίες δεν ολοκλήρωσε. Εκεί ασχολήθηκε με τον πειραματικό κινηματογράφο και έκανε φωτογραφίσεις μόδας ως μοντέλο. Οταν επέστρεψε στην Ελλάδα, άρχισε να εμφανίζεται σε κινηματογραφικές ταινίες και τηλεοπτικές σειρές από τις αρχές της δεκαετίας του '80 και για τουλάχιστον τρεις δεκαετίες. Ανάμεσά τους, το 1983 υποδύθηκε τον ρόλο του Αργύρη, ενός άνεργου ηθοποιού που ζούσε στο περιθώριο, στην ταινία «Γλυκιά Συμμορία» του Νίκου Νικολαΐδη, ενώ το 1989 έπαιξε στην ταινία του Νίκου Αντωνάκου «Δεξιότερα της Δεξιάς».
Εδώ και πολλά χρόνια ζούσε μόνιμα στη Σκόπελο, όπου και είχε δημιουργήσει την Ερασιτεχνική Θεατρική Ομάδα Σκοπέλου (ΕΘΟΣ), με σκοπό να διδάξει και αναδείξει τη θεατρική τέχνη, ενώ παράλληλα έκανε μαθήματα σε παιδιά.