Διαδικτυακή εκδήλωση το Σάββατο 17 Απρίλη, στις 7 μ.μ., με θέμα: «Συζητάμε για την Αντισεισμική Προστασία και Θωράκιση - Η πείρα στην περιοχή μας από τον πρόσφατο σεισμό στις 3 Μάρτη», διοργανώνουν το Εργατοϋπαλληλικό Κέντρο Ν. Λάρισας, η Ενωτική Ομοσπονδία Αγροτικών Συλλόγων Ν. Λάρισας, η Ενωση Γυναικών (μέλος ΟΓΕ) και η Ενωση Γονέων και Κηδεμόνων Μαθητών Δήμου Λάρισας. Θα μιλήσει ο Δημήτρης Κουτζής, μέλος της Διοικούσας Επιτροπής του ΤΕΕ.
Η εκδήλωση θα προβληθεί από το κανάλι του Εργατικού Κέντρου Λάρισας στο Youtube. Για πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στο τηλέφωνο 2410250708.